Niezbędne zabezpieczenie silnika

Posiadacze samochodów starają się, aby ich auta były dobrze eksploatowane. Prawidłowe użytkowanie zapewnia potrzebny komfort podróżowania. Odpowiednia dbałość o stan techniczny umożliwia spokojną, a przede wszystkim bezpieczną jazdę.

Specyfika pracy pierścieni tłokowych

pierścienie tłokowe hondaNie można ograniczyć się jedynie do eliminowania pojawiających się usterek. Na bieżąco należy przeprowadzać różnego rodzaju działania zapobiegawcze. Podstawową koniecznością jest przeprowadzanie przeglądów technicznych. Tego rodzaju diagnostyka daje ocenę stanu zawieszenia, pracy amortyzatorów i hamulców. Trzeba jednak pamiętać o regularnym (np. raz w miesiącu) sprawdzaniu i wymianie oleju oraz filtrów. Taka wymiana powinna się odbywać zgodnie z zaleceniami producenta i po określonej liczbie kilometrów. Niedopatrzenie w tej kwestii może powodować nawet poważne awarie silnika. Pierścienie tłokowe Honda również przyczyniają się do prawidłowej pracy silnika. Głównym zadaniem pierścieni tłokowych jest zabezpieczenie komory spalania. Pierścienie wpływają na prawidłowe zużycie oleju oraz odprowadzają we właściwy sposób ciepło. Producenci oferują kilka rodzajów pierścieni. Pierścienie uszczelniające zabezpieczają komorę spalania przed przedostawaniem się gazów do korpusu silnika. Z kolei pierścienie zgarniające usuwają ewentualny nadmiar oleju z powierzchni cylindra. Pierścienie kompresyjno-zgarniające dodatkowo zatrzymują gazy, które dostały się przez pierścień uszczelniający.

Z uwagi na to, że pierścienie należą do elementów zużywających się ze względu na wytężoną pracę silnika, warto zaopatrzyć się w pierścienie dobrej jakości. Z reguły dostępne są pierścienie wykonane z drobnoziarnistego żeliwa, coraz częściej są też już stosowane pierścienie stalowe – bardziej wytrzymałe.