Niedrogi materac piankowy

 

Lekarze zalecają, aby w ciągu doby przespać przynajmniej od sześciu do ośmiu godzin, gdyż taka ilość snu gwarantuje nam zdrowie fizyczne i psychiczne. Jednakże nie zawsze jest to możliwe, bo wpływa na to wiele czynników.

Na jakim materacu należy spać?

tanie materace piankoweTak jak każdy ma ulubione danie, tak samo mamy ulubioną pozycję, w której zasypiamy. Jedni lubią spać na miękkim, a inni na twardym materacu, zatem nie ma jednego, idealnego modelu dla wszystkich. Z tego względu wybór materaca trzeba dopasować do swoich potrzeb. Możliwości mamy wiele, ponieważ w sprzedaży znajdziemy tanie materace piankowe, sprężynowe, lateksowe czy kokosowe. Mogą mieć różną wielkość, szerokość czy wysokość, ale także jakość. Z pewnością do najbardziej popularnych zalicza się  piankowe materace, ponieważ są najłatwiejsze w produkcji, a przez to także najtańsze. Tego typu materac kupimy już za kilkaset złotych i może on być miękki, średnio – twardy czy twardy. Jeżeli chodzi o materiał z jakiego są one wykonane, to także klienci mają wybór. Przeważnie jest to lateks, pianka poliuretanowa, wysokoelastyczna czy termoelastyczna. Mogą się składać z jednej lub kilku warstw, z czego każda pełni inną rolę. Każdy materac piankowy jest schowany w praktycznym pokrowcu, który w razie zabrudzenia można bez problemu wyprać w pralce. Żeby nie żałować wyboru materaca, to najlepiej go wypróbować w salonie sprzedaży, ponieważ opisy konkretnych modeli, nie zawsze oddają w pełni ich możliwości i cechy. Najważniejsze, aby był on wygodny i dopasowany do ramy łóżka.

Spokojny i nieprzerwany sen jest kluczem do dobrego samopoczucia i zdrowia. Jednakże nie jest in możliwy na niewygodnym łóżku, które lata swojej świetności ma już dawno za sobą. Z pewnością dobry materac wcale nie musi dużo kosztować.