Nakładanie akrylu na wykładziny

 

Na naszych podłogach stosujemy najróżniejsze materiały. Niektórzy z nas decydują się na położenie płytek ceramicznych, inni wybierają parkiet czy też panele podłogowe. Wciąż jest jednak tak, że dużym uznaniem cieszą się także wykładziny PCV. Nie da się jednak ukryć, że takie wykładziny dość szybko mogą się niszczyć. Warto więc pomyśleć o ich odpowiednim zabezpieczeniu.

Efektywna polimeryzacja wykładzin

polimeryzacja wykładziny pcvWykładziny PCV to produkt, który jest nam znany od bardzo dawna. W przeszłości wielu z nas posiadało takie wykładziny w swoich mieszkaniach. Obecnie w mieszkaniach występują one nieco rzadziej ale świetnie zaś spisują się w obiektach przemysłowych. Niestety nie da się ukryć, że takie wykładziny się dość szybko zużywają. W przypadku firm to to zjawisko postępuje jeszcze szybciej ponieważ wykładziny są tam mocniej eksploatowane. W związku z tym często stosuje się rozwiązanie jakim jest polimeryzacja wykładziny PCV. Proces ten polega na tym, że na powierzchnię wykładziny nakładana jest cienka warstwa akrylu. W większości przypadków jest tak, że akryl jest bezbarwny więc nie wpłynie to na postrzeganie samej wykładziny. Zauważyć jednak trzeba, że po nałożeniu warstwy akrylu nasza wykładzina stanie się antypoślizgowa. W przypadku zakładów przemysłowych ma to przecież ogromne znaczenie. Polimeryzację wykonać można również w budynkach mieszkalnych oraz stosuje się ten zabieg w hotelach i pływalniach.

Nakładaniem akrylu na posadzki zajmują się obecnie specjalne firmy. Zlecając im to zadanie będziemy mogli mieć pewność, że w naszym przypadku akryl został nałożony w sposób odpowiedni. Polimeryzacja posadzek możliwa jest również w przypadku innych materiałów na podłodze. Dość często słyszy się chociażby o nakładaniu akrylu na płytki ceramiczne.