Najlepsze ziemniaki na frytki

Nie ma co ukrywać, że frytki są jednym z najpopularniejszych fast foodów na świecie i Polska nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Co więcej, ta forma ziemniaka jest u nas tak popularna, że bardzo często znajdują się w menu nie tylko wielkich sieci fast foodów, ale też stanowią dodatek do dań w większości restauracji na naszym rynku.

Cechy dobrego ziemniaka na frytki

gdzie kupić ziemniaki na frytkiOczywiście wielu z nas chciałoby jeść frytki nie tylko w restauracjach i barach, dlatego często decydujemy się zrobić je samodzielnie, we własnym domu. Chociaż w praktycznie każdym sklepie w Polsce bez problemu kupimy mrożone frytki do podgrzania w piekarniku, ale znaczne grono osób woli te, które sami zrobią od a do z. Podejmując decyzję o kompleksowym wykonaniu frytek często zastanawiamy się, gdzie kupić ziemniaki na frytki żeby były takie, jak te z restauracji. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać zwykłe kartofle z marketów, ale dobrze jest postawić na te kupowane na targach, gdzie możemy sami wybrać największe egzemplarze, z których po pokrojeniu wyjdą nam długie frytki. Przygotowując frytki samodzielnie mamy dwie metody ich smażenia do wyboru i chociaż wielu osobom frytki kojarzą się z piekarnikiem, to samorobione frytki warto usmażyć na oleju z wykorzystaniem specjalnej frytkownicy albo starego garnka, do którego będziemy mogli wlać więcej oleju. Warto zrobić od razu większą ilość, ponieważ frytki własnego wyrobu są pyszne, ale równocześnie dość czasochłonne.

Przygotowanie frytek w domu może być doskonałą okazją do wspólnej pracy całej rodziny. Potrzebna jest osoba do obierania ziemniaków, krojenia ich w kształt frytek i smażenia. Przy większej ilości frytek każda z tych czynności może przypaść innej osobie. Warto się samemu zgłosić, ponieważ ostatnią funkcją do obsadzenia jest ta odpowiedzialna za zmywanie naczyń po tej rodzinnej pracy wspólnej. Efekt jednak jest tego wart.