Najlepsze materiały do termoizolacji

Na dzień dzisiejszy wyróżnić możemy wiele materiałów służących do ocieplania domów. Przez dziesiątki lat stosowano głównie styropian. Materiał ten jest wciąż najpopularniejszy ale zauważyć możemy, że z biegiem lat popularność styropianu spada na rzecz pianki poliuretanowej. Materiał ten początkowo stosowano głównie w przemyśle produkcyjnym. Obecnie świetnie sprawdza się jako materiał ociepleniowy. 

Nowoczesne materiały stosowane w ociepleniach

natrysk piankiOd wielu lat dość często stosowanym materiałem ociepleniowym jest pianka PUR. Na zainwestowanie w ten rodzaj ocieplenia decyduje się naprawdę sporo osób. To co wyróżnia ten rodzaj materiału to przede wszystkim lekkość. Waga warstwy izolacyjnej wykonanej z pianki poliuretanowej niemal wcale nie obciąża konstrukcji przez co możemy natrysk pianki stosować nawet w domach drewnianych czy też szkieletowych. Pianka poliuretanowa nanoszona jest za pośrednictwem specjalnego agregatu. Jest ona natryskiwana pod bardzo dużym ciśnieniem. Chwilę po uwolnieniu z urządzenia pianka zaczyna twardnieć i nieco się rozprężać. Dzięki tej drugiej właściwości pianka wypełnia wszystkie luki. Pianki poliuretanowe występują obecnie w różnych wersjach. Różnią się one od siebie niektórymi właściwościami ale to co je łączy to doskonałe parametry dotyczące izolowania. W zasadzie jedynym minusem takich pianek jest to, że ich nakładaniem musi zająć się odpowiednio przeszkolony pracownik, który posiada specjalny sprzęt. 

Ogólnie rzecz biorąc inwestowanie w piankę poliuretanową może być naprawdę świetnym pomysłem. Pianka natryskiwana na poddaszach świetnie chroni nasz dom przed wyziębianiem. Mnóstwo osób decyduje się również na wykonywanie natrysków na powierzchniach pionowych. Pianki świetnie przylegają zarówno do ścian murowanych jak i drewnianych.