Najbardziej popularne listwy przypodłogowe

W aranżacjach wnętrz są takie elementy, na które raczej nie zwraca się uwagi, a które mają kolosalne znaczenie. To dzięki nim pomieszczenie wydaje się być dopracowane. Na takie elementy wykończeniowe zwracamy uwagę dopiero wtedy, jaki ich zabraknie. Do takich elementów wykończeniowych zaliczają się listwy przypodłogowe. Każdy z nas ma je w domu, praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Drewniana listwa we wnętrzu

klasyczne listwy przypodłogowe mardomListwa przypodłogowa została stworzona po to, żeby połączyć wizualnie ścianę z podłogą. Taka listwa ma też zabezpieczyć przed gromadzeniem się brudu w przestrzeni między ścianą a podłogą. W niektórych aranżacjach projektanci wykorzystują listwy przypodłogowe jako element dekoracyjny. W tym celu kupowane są dość szerokie listwy w odmiennych kolorze niż ściana i podłoga. W sklepach mamy ogromny wybór takich listew. Do najchętniej kupowanych zaliczyć możemy klasyczne listwy przypodłogowe mardom, które można dobrać do koloru podłogi. Jak chodzi o materiały, z których wykonane są listwy, to najpopularniejsze są różnego rodzaju materiały sztuczne, jednak nie brakuje też zwolenników listew drewnianych. Drewniane listwy są  na pewno atrakcyjniejsze, bardziej trwałe, ale wymagają przy tym regularnej pielęgnacji. Co jakiś czas trzeba je odmalować i zabezpieczyć. Drewniane listwy będą pięknie prezentować się w klasycznych wnętrzach, a także tych, urządzonych w stylu boho. Obecnie panuje moda na drewno we wnętrzach.

Wybierając podłogę do wnętrz, warto od razu zwrócić uwagę na dopasowanie do niej odpowiedniej listwy. Takie listwy umieszcza się między ścianą a podłogą po to, żeby wizualnie stworzyły one jedną całość. Listwa jest też zabezpieczeniem. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na listwy drewniane, ze względu na ich trwałość, a także na to, że drewno we wnętrzach jest obecnie w modzie.