Nagle utraciłam płynność finansową

Zawsze myślałam, że problemy finansowe to coś, co mnie nie dotyczy. Zawsze wydawałam tyle, ile zarabiałam. Zupełnie nie pomyślałam, że warto byłoby odkładać jakieś „drobniaki” na ewentualne, nieprzewidziane wydatki. Takie wydatki trafiły mi się właśnie kilka miesięcy temu. Od tego momentu straciłam płynność finansową, ponieważ złożyło się to z problemami z pracą.

Poradziłam sobie z odzyskaniem płynności finansowej

jak odzyskać płynność finansowąTrochę mnie to wszystko zaczynało martwić. Chciałam jak najszybciej wyjść długów, które w nieodpowiedzialny sposób sobie narobiłam. Bałam się, że jeśli nie zajmę się tym na bieżąco, to zaraz wpadnę w spiralę długów. Zadzwoniłam do mojej przyjaciółki i zapytałam się jej, jak odzyskać płynność finansową? Od razu kiedy dowiedziała się o moich problemach, poleciła mi ona spotkanie z księgową, która zajmuje się także upadłościami konsumenckimi i pomocą w odzyskiwaniu płynności finansowych. Dowiedziałam się od niej, że ta specjalistka z pewnością przeanalizuje moją sytuację indywidualnie i podpowie najlepsze możliwe rozwiązania. Postanowiłam wobec tego nie zwlekać i jeszcze tego samego dnia zadzwoniłam na podany przez przyjaciółkę numer telefonu. Umówiłam się z księgową na następny dzień. Od razu poprosiła mnie ona o zabranie wszystkich dokumentów związanych z moimi dochodami i wydatkami, w tym również dokumenty związane z pożyczkami i kredytami, które wzięłam.

Już po pierwszym spotkaniu z nią wiedziałam, że to była bardzo dobra decyzja. Przede wszystkim dlatego, że pomogła mi ona uświadomić mi na czym konkretnie „stoję” i jakie zobowiązania muszę spłacić w pierwszej kolejności. Pomogła mi także wystosować odpowiednie pisma z prośbą o rozłożenie długów na raty oraz przesunięcie terminów spłat zobowiązań, dzięki czemu udało mi się odzyskać płynność finansową.