Montowanie nowych suwnic pomostowych

 

Firma, w której pracowałem, rozwijała się szybko. Rosnące dochody, rozwój technologiczny i rosnąca kadra pracownicza dawała szanse na poszerzenie możliwości. Z czasem szefostwo zdecydowało się o kupnie nowego punktu, który miał być przeznaczony na nową halę magazynową. Razem z kilkoma pracownikami musieliśmy dopilnować wszelkich szczegółów dotyczących dostosowania miejsca do potrzeb firmy.

Hala magazynowa z suwnicami pomostowymi

suwnice pomostoweWykupiona hala była wielkością dopasowana do wymogów firmy i była w przybliżonej wielkości do pozostałych hal magazynowych, jakie już były w naszym posiadaniu. Oczywiście wielkość to nie wszystko i musiała ona zostać odpowiednio dopasowana pod względem sprzętowym. Hala magazynowa to nie jest zwykłe miejsce. Wiele się w niej dzieje i wiele ciężkich kontenerów musi w niej być umieszczanych, transportowanych oraz rozmieszczanych. Do tego potrzebne są suwnice pomostowe, więc takowych zaczęliśmy szukać. Nasze pozostałe hale były już odpowiednio wyposażone zanim, zaczynaliśmy w nich prace, więc teraz szykowaliśmy wszystko od początku po raz pierwszy. Dostaliśmy namiary do polecanej firmy, która zajmowała się produkcją takich suwnic i przygotowywaniem ich do pracy w danych warunkach. Ustaliliśmy szczegóły, podaliśmy wszelkie dane potrzebne producentom i dokonaliśmy finalizacji umowy. Pozostało czekać, aż całość zostanie wykończona i hala będzie gotowa do pracy.

Wprowadzone w hali suwnice zostały przetestowane przez naszego producenta oraz przez naszych pracowników, którzy zajmowali się suwnicami na pozostałych halach. Wszystko działało sprawnie i dokładnie tak, jak powinno. Obie strony wywiązały się z umowy i stopniowo mogliśmy rozpoczynać wykorzystywanie nowej przestrzeni magazynowej na potrzeby firmy.