Maszynka do tatuażu precyzyjnego

Tatuatorzy używają najróżniejszych maszynek, do wykonywania odmiennych rodzajów tatuaży, a czasem nawet używają ręcznych narzędzi, zwłaszcza do tworzenia tatuaży historycznych czy egzotycznych. Elektryczne maszynki różnią się między sobą wielkością, pracą mechanizmu czy komfortem podczas wykonywania dzieła.

Kompaktowe maszynki do tworzenia tatuaży

maszynka typu penOstatnimi czasy, coraz bardziej popularnymi stały się maszynki o bardzo wygodnych gabarytach, nazywane przez tatuatorów maszynkami PEN, od kształtu nieco przypominającego małe pióro czy długopis. Maszynka typu PEN wyróżnia się przede wszystkim bardzo dużą precyzją, gdyż jej małe gabaryty umożliwiają trzymanie maszynki dokładnie tak samo jak długopisa czy pióra, a tym samym zastosowanie odmiennych technik tatuowania, niemożliwych do wykorzystania przy użyciu większych, masywniejszych maszynek. Maszynki te różnią się również pracą głowicy z igłą, gdyż w tych maszynkach głowica nie jest cofana do tyłu tak jak w klasycznych maszynkach, a zamiast tego obraca się wokół własnej osi, tylko nieznacznie zawracając igłę położoną na niewielkim tłoku. Taki mechanizm wywołuje znacznie mniejsze drgania, a tym samym wymaga o wiele mniejszej korekcji ze strony tatuatora, a tym samym uważany jest za znacznie wygodniejszy i precyzyjniejszy.

W połączeniu z okładzinami z materiału antywstrząsowego, maszynki PEN są uznawane za najbardziej dokładne i komfortowe maszynki do tatuowania, i z reguły bywają używane do najbardziej precyzyjnych prac podczas tatuowania, cieniowania czy wykańczania dzieł. Najbardziej polecane i rekomendowane maszynki tego typu znajdują się na wyposażeniu najlepszych salonów tatuaży na całym świecie, i co chwila otrzymują nowe serie akcesoriów, jeszcze bardziej zwiększające ich funkcjonalność.