Makijaż permanentny – co trzeba widzieć?

Makijaż permanentny jest to makijaż trwały, taki który utrzymuje się na skórze około dwóch lat. jest to zabieg podobny do wykonywania tatuażu, jednak barwnik nie wnika do skóry a jedynie do naskórka. Taki makijaż jest coraz częściej wykonywani nie tylko w dużych miastach, ale w całej Polsce. Ma on wiele zalet, ma także wady. Co trzeba o nim wiedzieć?

Makijaż oczu i ust

makijaż permanentnyNa pewno ważną rzeczą jest fakt, iż makijaż permanentny wykonuje się na ustach (kontur i wypełnienie), oczach (kreski), jak i brwiach (zamiast henny). Makijaż wykonywany może być w znieczuleniu miejscowym, najczęściej przy pomocy uśmierzających ból środków. Makijaż powinny wykonywać wykwalifikowane lingeristki, lub kosmetyczki z wieloletnim doświadczeniem. Źle wykonany makijaż można usunąć, jednak będą to dla nas dodatkowe koszty, strata czasu i niepotrzebne zabiegi drażniące skórę. Nie każdy może wykonywać sobie taki makijaż. Kobiety w ciąży, czy osoby cierpiące na choroby skóry nie mogą zdecydować się na taki zabieg. Jeśli chodzi o zalety makijażu permanentnego to na pewno jest jego trwałość. Nie trzeba się wtedy martwić o codzienne wykonywanie make-upu. Oszczędza się też przy tym na kosmetykach. Wadą takiego rozwiązania jest fakt, iż mimo wszystko jest to zabieg Bolesty, a osoby o niskim progu bólu mogą sobie z nim nie poradzić. Wada tez jest taka, że jeśli znudzi się nam makijaż to nie możemy z tym nic zrobić, chyba że profesjonalnie usunąć, bo innej opcji nie ma.

Koszt makijażu może tez być dla wielu barierą nie do przejścia, bo jest to wydatek jednorazowy, a nie jak w przypadku kupowania kosmetyków raz na jakiś czas drobne kwoty. Warto zacząć odkładać fundusze zawczasu. Makijaż permanentny mimo wszystko do duże ułatwienie dla wielu osób, które nie mają czasu na codzienny make-up.