Legalne zatrudnianie Azjatów

Wielu przedsiębiorców prowadzących firmy w Polsce narzeka na to, że ciężko u nas ze znalezieniem specjalistów. Powodem tego jest fakt, że mnóstwo osób wyjeżdża do pracy za granicę. Wiele z tych osób już nie wraca do Polski i osiedla się za granicą na stałe. Wspomniani przedsiębiorcy mają więc spory problem. Często jedynym rozwiązaniem jest szukanie chętnych do pracy w krajach azjatyckich.

Jak zatrudnić obcokrajowca?

pracownicy ze wschoduDla wielu Polaków zarobki oferowane w polskich firmach nie są zbyt satysfakcjonujące. Osoby te często decydują się więc na wykonywanie pracy w swoim zawodzie ale już nie dla polskich przedsiębiorców a w firmach zagranicznych. Na miejsce takich osób pracodawcy z Polski muszą szukać kolejnych osób co niekiedy nie jest łatwe. Obecnie szczególnie dużą popularnością cieszy się praktyka polegająca na zatrudnianiu osób z Azji. Do Polski od jakiegoś czasu przyjeżdżają pracownicy ze Wschodu, którzy chętnie w Polsce podejmują pracę a oferowane im zarobki są dla nich niczym spełnienie marzeń. W krajach azjatyckich często stopa życiowa jest na bardzo niskim poziomie więc osoby tam mieszkające szukają sposobów na odmianę złego losu. Praca w Polsce jest więc dla takich osób prawdziwą szansą. Niekiedy konieczne jednak bywa załatwianie wizy. Obowiązek ten czeka na pracowników ale niekiedy to polscy przedsiębiorcy poprzez różne agencje rekrutacyjne decydują się na wzięcie na siebie wszystkich formalności.

Bardzo często bywa tak, że polscy przedsiębiorcy opłacają pracownikom z krajów azjatyckich zarówno przelot do Polski jak również ponoszą oni koszty związane z wizą. Warunek jest taki, że obywatele krajów azjatyckich muszą zgodzić się na pracę w Polsce przez długi czas. Najczęściej jednak nie trzeba ich namawiać i chętnie zostają oni nawet w Polsce na stałe.