Ławy w nowoczesnym salonie

Wyposażenie minimalistycznego mieszkania powinno zapewniać jak najwięcej funkcji. Poza tym powinno być też estetyczne. Dlatego często wybiera się meble rozkładane, które zapewniają nie tylko odpowiedni efekt wizualny, ale są też szczególnie funkcjonalne, a nieużywane nie zabierają dużo miejsca. Należą do nich także ławy. Przez lata niechętnie kupowane, dzięki nowoczesnym projektom wracają do łask.

Ławy z regulowaną wysokością

ławy podnoszoneWłaściciele małych mieszkań muszą liczyć się z ograniczoną przestrzenią. Aby jak najlepiej ją wykorzystać, decydują się często na minimalistyczny wystrój. Zakłada on ograniczenie liczby posiadanych rzeczy i wybieranie takich, które posiadają więcej niż jedną funkcjonalność. Zwłaszcza w kawalerkach styl ten sprawdza się doskonale. Ostatnio często można w nich więc zobaczyć ławy podnoszone. Kiedyś bardzo popularne, dzisiaj nieco zapomniane, lecz wracające do łask elementy wyposażenia. Służyć mogą przede wszystkim jako stoliki kawowe, postawione obok sofy. Po podniesieniu z łatwością można je jednak zamienić w wygodne, szerokie biurka, a w razie potrzeby stół z długim, rozkładanym blatem, przy którym zjeść można obiad razem z gośćmi. Nowoczesne projekty sprawiają, że dopasować je można do niemal każdego wnętrza. Jednokolorowa powierzchnia z drewna lub sklejki pokrytej okleiną świetnie sprawdzi się zarówno na tle białych, jak i kolorowych ścian.

Podnoszone ławy wracają do łask po latach zapomnienia. Sprawdzają się one bardzo dobrze zwłaszcza w małych, minimalistycznych mieszkaniach, gdzie liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Mogą one służyć za stolik kawowy, biurko, a nawet stół, przy którym można ugościć przyjaciół. Uniwersalny design sprawia, że łatwo je dopasować do każdego wnętrza bez względu na resztę wystroju.