Ładne i solidne naczynka do yerba mate

Wielu zwolenników picia naparu z ostrokrzewu paragwajskiego chce jednocześnie prezentować się z tym trunkiem. Dlatego właśnie kupują sobie cały potrzebny sprzęt do spożywania tego napoju. Takie jest moje zdanie, albowiem praktycznie rzecz biorąc nie wszystkie naczynka do yerba mate są tak naprawdę potrzebne.

Naczynka do yerba mate – czy są potrzebne?

naczynka do yerba mateMożna sobie zaparzyć yerbę tak naprawdę w zwykłym, wielkim kubku. Jeśli ma się taki półlitrowy, to można się swobodnie napić z niego, sącząc napar przez dłuższy czas. Myślę, więc, że z tym napojem jest trochę tak, jak z miodem. Obecnie modny jest miód manuka, który jednak prawdopodobnie nie ma jakichś większych właściwości niż zwykły miód. Takie mam przynajmniej zdanie. Wiele rzeczy jest reklamowanych jako jakież nadzwyczajne, a nie jest to wcale prawdą, że działają one cuda. Ludzie wyposażają się w zestawy yerba mate i spodziewają się Bóg jeden wie czego. Tymczasem po prostu jest to całkiem ciekawe w smaku picie, które można sobie nabyć w sklepie internetowym. Naczynka do yerba mate zaś nie są potrzebne do tego, żeby je pić. Po co wydawać niepotrzebnie pieniądze? Jedynie trzeba w jakiś sposób wyrzucić wszystkie fusy, aby móc pić nie połykając ich co chwilę. Jeśli nie ma się wskazanej do tego celu słomki, można po prostu zaparzyć sobie yerba mate w jakimś sitku.

Co prawda, mówią, że te fusy muszą cały czas znajdować się w naczyniu, ale czy to nie jest kolejny wymysł bez znaczenia? Myślę, że najbardziej solidnym naczyniem będzie ładny kubek, który długo wytrzyma i będzie łatwy do wyczyszczenia.