Kredyt dla emerytów w pigułce

Gdy rozpoczął się rok 2013 Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła wielkie zmiany dotyczące brania kredytów dla emerytów. Mianowicie od tego roku nie będzie już trzeba posiadać potwierdzenia przez pracodawcę o dochodach.

Czy kredyt dla emerytów jest potrzebny?

karta kredytowaOd tej chwili to sam klient będzie zatwierdzał wysokość swoich zarobków. Tak więc banki nie będą już zainteresowane comiesięcznymi wydatkami danego klienta. Dlatego teraz będzie dużo więcej możliwości, a kredyt dla emerytów nie będzie stanowił już problemu. Komisja Nadzoru Finansowego dokonała podziału, dzięki czemu można wyróżnić rzetelne banki. Charakteryzują się one na przykład współczynnikiem wypłacalności nie mniejszym niż dwanaście procent, a także współczynnikiem kapitałowym Tier1 wyższym niż dziewięć procent. Jedną z cech charakterystycznych dla rzetelnych banków jest również spełnianie wszystkich zasad spisanych przez Komisję Nadzoru Finansowego, jak i minimalnej ocenie dwa i pół z zakresu ryzyka kredytowego i zarządzania. Dlatego jeśli Twój bank spełnia te kryteria to nie zawahaj się i w razie potrzeby weź kredyt na oświadczenie. Osoby starsze również mogą skorzystać, bo istnieje kredyt dla emeryta.

Także ci, którzy nie mają zbyt wysokich dochodów nie muszą się martwić, ponieważ na nich czeka tani kredyt dla emerytów. Jak widać w dzisiejszych czasach jest coraz łatwiej o wzięcie kredytu i nie trzeba się już martwić o niespodziewane problemy. Jeśli potrzebujesz dużej kwoty pieniędzy nie zwlekaj i idź do swojego banku.