Kredowe farby do odnawiania mebli

Wiele osób lubiących dokonywać zmian w swoim domu często decyduje się na renowację mebli. Niezależnie od tego czy renowację dokonujemy na starych meblach po krewnych, czy decydujemy się na odnawianie kilkuletnich mebli.

Szara farba do mebli

farba kredowa szaraJa już od kilku lat zajmuje się renowacją starych mebli. Dzięki temu nie tylko oszczędzam pieniądze, ale również mogę w szybki i łatwy sposób odnowić swoje wnętrza. Poza tym stare meble mają swój ciekawy i niepowtarzalny charakter i są bardzo unikatowe. Dzięki właśnie tej oryginalności mam w swoim domu wiele ciekawych elementów, które przyciągają oko. Uwielbiam styl skandynawski, który jest bardzo prosty i wykorzystuje w swoich aranżacjach biel i szarości. Meble najczęściej maluje na kolor szary lub biały. W swoim warsztacie specjalnie miejsce zajmuje farba kredowa szara oraz biała. Wykorzystuje je bardzo często do swoich renowacyjnych prac. Farba kredowa doskonale nadaje się do odświeżenia starych powłok meblowych. Farba jest bardzo prosta w aplikacji, a odnawiany mebel nie musi być wyczyszczony ze starej powłoki farby czy lakieru. Farba kredowa doskonale sprawdza się również przy postarzaniu mebli i wykonywaniu różnego rodzaju przecierek. W skład farby wchodzi woda oraz kreda dzięki temu otrzymać możemy matowy lub półmatowy efekt. Powłoka jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia. Efekt stylizowanej powierzchni jest bardzo łatwy do osiągnięcia właśnie dzięki farbie kredowej. Wielu decyduje się na malowanie farbą kredową ze względu na możliwość powstania dekoracyjnego efektu.

Mimo że farba kredowa jest bardzo prosta w użyciu warto pamiętać, że podczas renowacji starych mebli należy sprawdzić, czy emulsja nie wchodzi w reakcję ze starą powłoką. W wielu przypadkach stare farby i lakiery łuszczą się, przez co należy najpierw usunąć je z powierzchni mebli.