Kiedy pić Pinot Noir?

Doskonale wiemy, że kiedy chcemy zakupić wino, do naszej dyspozycji będą pozostawać trunki cechujące się bardzo zróżnicowanymi właściwościami pod względem smaku i zapachu. Pierwszą cechą, która zawsze rzuca się nam w oczy jest kolor wina. Następnie wybieramy stopień jego słodyczy czy też wytrawności. Warto jednak wiedzieć, że każdy rodzaj wina dzieli się na różne gatunki, które charakteryzują się określonymi cechami.

Właściwości wina Pinot Noir

wino pinot noirCzerwone wina są bardzo popularne zarówno jako alkohol, który wybieramy podczas różnego rodzaju imprez, jak i dodatek do posiłków, które spożywamy. W tym drugim przypadku czerwone wina, zwłaszcza wytrawne, doskonale sprawdzają się w momencie, gdy jemy różnego rodzaju mięsa. Oczywiście, w kategorii czerwonych win możemy znaleźć produkty cechujące się większą lub mniejszą szlachetnością. Do tej pierwszej grupy z pewnością możemy zaliczyć wino Pinot Noir, które znajdziemy w zdecydowanej większości sklepów, gdzie sprzedawany jest alkohol. Wino tego typu produkowane jest z wysokiej klasy szczepów winogron, przede wszystkim uprawianych w Burgundii – lokalizacja ta zdecydowanie sprzyja pod względem klimatu uprawie czerwonego winogrona. Ze względu na właściwości winogrona, z którego produkowane jest Pinot Noir, w bukiecie smakowym tego wina możemy wyczuć nuty owocowe, ale również i kwiatowe. Niezwykle wyczuwalny jest bowiem aromat fiołków.

Dzięki swoim walorom smakowym, dobre Pinot Noir świetnie sprawdzi się jako pomysł na elegancki prezent. Jeśli zastanawiamy się, czy butelka wina, którą trzymamy w ręce będzie dobrym zakupem, możemy sprawdzić rok produkcji i przy pomocy wyszukiwarki internetowej znaleźć informacje dotyczące zbiorów winogron w danym roku i dowiedzieć się tym samym, czy był to dobry rok dla winnic.