Kasa fiskalna w medycynie

O postępach w medycynie słyszymy bardzo często. Nowe lekarstwa, zabiegi poprawiające jakość życia i komfort pacjenta. Takie hasła chętnie podłapują media. Co jednak z nowoczesnym podejściem lekarza do pacjenta? Czy kontakt specjalisty z pacjentem też może być nowoczesny? Okazuje się, że tak.

Kasy fiskalne w gabinetach lekarskich

nowoczesna kasa fiskalna dla lekarzyZwłaszcza w kontakcie z lekarzem prywatnym spotykamy się z koniecznością płacenia za usługę czy zabieg. Często są to poważne koszty – w końcu szukamy jak najlepszych rozwiązań. Dlatego dużą wygodą w gabinetach prywatnych jest możliwość płacenia kartą. Ciężko jednak wymagać, żeby lekarz w swoim gabinecie posiadał duży kontuar, tradycyjną kasę i nieporęczny terminal. Całe szczęście dziś dla wielu specjalistów dostępna jest nowoczesna kasa fiskalna dla lekarzy. Z myślą o komforcie każdej ze stron (pacjenta i lekarza) powstały kompaktowe i praktyczne urządzenie. Jest to połączenie kasy fiskalnej z terminalem płatniczym – na poziomie jednego urządzenia można rozliczać się z usług medycznych i wystawiać potwierdzenia płatności. Urządzenie takie cechuje się też dużą estetyką, by odpowiednio pasowało do powagi gabinetu lekarskiego. Przede wszystkim jest proste w obsłudze – płatność przebiega szybko i profesjonalnie. Jest to szczególnie przydatne w wypadku kosztownych, profesjonalnych zabiegów. Nie musimy wypłacać przed wizytą sporej ilości gotówki (często biorąc jej dodatkowo jeszcze więcej “tak na zaś”).

Od lekarza wymagamy by działał szybko, cechował się dużą wiedzą i równą dawką profesjonalizmu. Dla ułatwienia sobie kontaktu z pacjentem może zaopatrzyć się w poręczną i nowoczesną kasę fiskalną, która z łatwością mieści się w kieszeni lekarskiego fartucha. Pacjenci maja natomiast większy spokój i wygodę płacąc za niezbędne zabiegi czy konsultacje.