Jakie meble do pokoju dziecka

 

Urządzanie pokoju dla dzieci może przynosić rodzicom dużo radość. Kontakt z kolorami i motywami bajkowymi oraz z dużą ilością zabawek przywołuje na myśl nasze dzieciństwo. Jest kilka rzeczy, które można wziąć pod uwagę przy projektowaniu wnętrza i późniejszym kupowaniu wyposażenia do pokoju naszego dziecka.

Urządzamy pokój dziecięcy

drewniane meble dla dzieciKażdy dziecięcy pokój to inna bajka. Wszystko zależy od wieku, płci i zainteresowań konkretnego dziecka. One jako pierwsze powinny być brane pod uwagę przy tworzeniu projektu. Jak chodzi o umeblowanie pokoju, to w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym najlepiej sprawdzą się drewniane meble dla dzieci, dostosowane do wzrostu i wieku. Takie drewniane meble tworząc bardzo często całe komplety, w których w skład wchodzą: łóżko, szafy, biurko a nawet stolik i krzesełka. Meble dostępne są w rozmaitych wzorach i kolorach. Dziewczynkom, które czują się na co dzień księżniczkami, spodobają się na pewno jasne meble, na przykład delikatnie kremowe lub nawet różowe. Chłopcom przypadną do gustu bardziej wyraziste kolory. Meble stworzone specjalnie dla najmłodszych charakteryzują się tym, że mają zaokrąglone wszelkie rogi i kanty, dlatego są o wiele bezpieczniejsze. Są one też o wiele bardziej stabilne od zwykłych mebli i mają takie rozmiary, aby dziecko ze spokojem mogło sięgnąć do każdej półki. Pamiętajmy o tym również, że klimat wnętrza zawsze tworzą dodatki. Dywan, zasłony na okno czy ozdobne poduszki- wszystko to nada wnętrzu charakteru.

Tworząc naszemu dziecku pokój warto zwrócić uwagę przede wszystkim na meble, którymi wyposażamy wnętrze. W sklepach dostępne są drewniane meble, dostosowane wizualnie i w kontekście bezpieczeństwa pod dzieci. Pamiętajmy, że pokój ma być przede wszystkim odzwierciedleniem charakteru dziecka