Jakie kremy stosować do suchej skóry twarzy

Często chcąc znaleźć odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji sugerujemy się tym, co polecają sławne osoby z branży beauty. Tymczasem warto zwrócić uwagę na to, że najczęściej influencerki polecają produkty na zasadzie reklamy i współpracy dlatego też najlepiej jest szukać kosmetyków samodzielnie. Jak to zrobić i na jakie produkty zwrócić uwagę?

Jak pielęgnować wymagającą cerę?

krem do suchej skóry twarzyNajwięcej problemów z pielęgnacją ma cera sucha i wrażliwa ponieważ na większość kosmetyków reaguje po prostu źle. Po użyciu rzekomo dedykowanych produktów tej cerze pojawia się pieczenie, zaczerwienienie i podrażnienia. Jak zatem dobierać kosmetyki do pielęgnacji takiej cery? Przede wszystkim warto zrezygnować z toników, które często posiadają w składzie alkohol, który owszem ma działanie odkażające, ale też wysuszające! Zamiast tradycyjnych toników poleca się hydrolaty, które są znacznie delikatniejsze dla cery, ale także przywracają jej naturalne pH i pomagają lepiej wchłonąć się kosmetykom. Drugim najważniejszym kosmetykiem jest odpowiedni krem do suchej skóry twarzy stosowany w zależności od pory roku. W okresie wakacyjnym i wiosennym zaleca się stosowanie lekkich kremów silnie nawilżających, a w okresie chłodniejszym tych natłuszczających, które jeszcze mocniej zatrzymują naszą wodę w skórze tworząc jednocześnie mocną barierę ochronną. Warto również zrezygnować z żeli do mycia twarzy i zdecydować się na znacznie delikatniejsze dla cery pianki. 

Przyjęło się mówić, że kremy nawilżające dają skórze więcej nawilżenia za sprawą składników, jak zresztą sama nazwa wskazuje. Tymczasem kremy te mają na celu zapobiegać utracie wody w naszej skórze. Dlatego tak ważnym jest to, aby jednocześnie wraz ze stosowanymi kosmetykami nawilżającymi dbać o odpowiednie nawodnienie skóry poprzez picie większej ilości wody!