Jaki rower od Krossa wybrać?

Jeżeli mamy problem z wyborem roweru górskiego, warto zapoznać się z ofertą polskich producentów jednośladów. Jednym z najpopularniejszych jest Kross, którego rowery podbijają nie tylko Polskę, ale również rynki zagraniczne, co jest ewenementem w skali kraju.

Krossy sportowe i jednocześnie górskie

kross level b4Rowery górskie należą do najpopularniejszych i najczęściej kupowanych jednośladów w Polsce. Na rynku jest też ich najwięcej. Dlatego bardzo ciężko konkurować na tak nasyconym, jeśli nie przesyconym, rynku. Jednak firma Kross nie martwi się i robi swoje. Kross Level B4 to jednoślad, w którym aluminiowa, hydroformowaną rama stanowi szkielet budowy. Jest ona niezwykle lekka i wytrzymała. Level to świetny układ napędowy, skonstruowany w oparciu o tylną przerzutkę, od znanego producenta z Japonii. Układ daje nam możliwość zmiany dwudziestu siedmiu przełożeń. Dwudziestodziewięcio calowe koła zapewniają nie tylko doskonałą przyczepność, ale również wspomagają rowerzystę przy podjazdach i zjazdach. Lepszy kąt natarcia gwarantuje jeszcze efektywniejsze pokonywanie nierówności, znajdujących się w terenie. Hamulce w Krossie Levelu B4 są tarczowe, hydrauliczne. Ten rodzaj tarcz, umożliwia efektywne wytracanie szybkości nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych i terenowych. Koszt tego modelu to niewiele ponad dwa tysiące złotych, w związku z czym jest to cena niemalże okazyjna. Jeżeli weźmiemy do  porównania rower tej samej klasy, ale od zagranicznego producenta. W przypadku polskich producentów, efekt zresztą będzie ten sam. 

Znalezienie odpowiedniego dla nas roweru, często jest przedmiotem długotrwałych poszukiwań. Ważne jednak żeby trafić na odpowiednich ludzi, którzy podpowiedzą to i owo, zanim dokonamy zakupu. Szczególnie jeżeli niezbyt dobrze orientujemy się w temacie.