Jaki gaz pieprzowy jest najlepszy?

W celu samoobrony dobrze jest postarać się o posiadanie czegoś co pomoże zapewnić sobie bezpieczeństwo. Wbrew pozorom nóż nie jest dobrym wyborem, znacznie lepszym okazuje się być gaz pieprzowy, który idealnie nadaje się do takiego celu.

Zalety jakie posiada gaz pieprzowy

gaz pieprzowy w pianiePrzede wszystkim warto zauważyć, że gaz pieprzowy jedynie zatrzymuje przeciwnika. Ma się w tym czasie okazję do ucieczki lub też zadzwonienia po policję. Jednak istnieją różne rodzaje gazów. Osobiście polecam gaz pieprzowy w pianie. Posiada on kilka zalet o których warto pamiętać. Ze względu na konsystencję piany można spodziewać się świetnego przywarcia do skóry agresora, a przy tym też dużego pokrycia dzięki czemu łatwiej trafić. Poza tym nie trzeba się martwić, że taki gaz trafi w was, bo jednak ze względu na swoją konsystencję można z niego śmiało korzystać nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Jest to z całą pewnością spora zaleta, bo jednak nikt nie chciałby zostać trafiony przypadkiem. Ogółem jeśli chodzi o zastosowanie gazu pieprzowego, warto zauważyć, że większość ludzi będzie chciało przemyć to wodą. Jest to błędem, bo wtedy działanie jest jeszcze mocniejsze. To kolejna zaleta tego środka. Choć w razie gdybyście trafili siebie lub kogoś kogo nie powinniście, to trzeba użyć mleka lub też jakiegoś oleju. Warto zabezpieczyć się na wypadek jakichś zagrożeń. Opanowanie jakichś sztuk walki wymaga czasu oraz wysiłku. Natomiast gaz pieprzowy wystarczy kupić oraz nosić przy sobie. W razie zagrożenia naprawdę łatwo z niego skorzystać.

Oczywiście trzeba postarać się o zakup gazu dobrej marki. Mimo wszystko powinien być dobrej jakości, tak żeby spodziewać się odpowiednich efektów, a przy tym powinien być wygodny w użytkowaniu. Dlatego sprawdźcie co jest najlepsze.