Jak zapewnić ciepło i bezpieczeństwo niemowlęciu?

Każdy rodzic dba o swoje nowonarodzone dziecko jak może i chce zapewnić mu maksimum bezpieczeństwa. Zależy mu również, żeby zawsze otulało go ciepło. Dlatego też owijamy naszą pociechę w różnego rodzaju kocyki i rożki specjalnie przeznaczone dla dzieci, noworodków. Bardzo dobrze się one sprawdzają w czasie drzemki malucha jak i przy karmieniu.

Zalety owijania kokonem niemowlęcia

kokon niemowlęcy minkyJak zapewne wielu z nas wie, że dziecko to nie zabawka i cały czas na rękach ciężko go trzymać, dlatego właśnie są łóżeczka, kojce, leżaczki gdzie odkładamy naszego malucha. Obecnie bardzo na czasie jest kokon niemowlęcy minky, który jest bardzo przyjemny i delikatny. Taki rodzaj materiału sprawdza się w każdej dziedzinie, zarówno do poduszek jak i kołderek, ale również świetnie jako kokon. Jest to wielofunkcyjne gniazdo przypominające dziecku łono matki. Bowiem taki kokon ma kształt bardzo przybliżony do łona matki. Zapewnia zatem bezpieczeństwo i spokój naszego malucha. Dzięki wyższemu wykończeniu boków spokojnie możemy takiego nie raczkującego malucha zostawić na noc w takim kokonie, bo na pewno nie wydostanie się z niego. Dzięki temu rodzice również mają spokój, że ich maluszek jest bezpieczny i nie spadnie z łóżka. Poza tym jego miękki materiał pozwala dziecku przytulić się w miękką podusię i smacznie zasnąć, a kolorystyka pozwala na budzenie w dziecku wyobraźni. Przeznaczone są zwłaszcza dla dzieci od narodzin do 6-7 miesiąca, ale bywają takie do 10 miesiąca. Oczywiście jest możliwość zawiązania końcówek kokonu i nawet starsze dziecko spokojnie może w nim siedzieć i korzystać z tym, że nie wolno zostawić dziecka na łóżku samego w nim, bo już może wypaść. 

Coraz więcej rodziców korzysta z tego rozwiązania i zakupu kokonu, bowiem w czasie wyjazdu do rodziny czy znajomych czy też kiedy dziecko śpi z nami w łóżku spokojnie możemy je w takim kokonie umieścić i spać spokojnie. Dziecko nie wypadnie, my jego nie przygnieciemy, a kokon dzięki swojej miękkości zapewni również nam możliwość przytulenia się i bycia blisko naszego malucha.