Jak zadbać o drewnianą podłogę?

Dzięki specjalnym impregnatom można przedłużyć żywotność drewnianej podłogi i uchronić ją od namoknięcia oraz zniszczeń. Preparaty dbają o strukturę drewna, tworząc na powierzchni podłogi warstwę ochronną. Skuteczne środki do podłóg zawierają mieszankę olei roślinnych oraz wosków.

Zastosowanie oleju do podłóg

olej do podłóg bonaPodłogi drewniane są piękne i potrafią służyć nawet kilkadziesiąt lat. Suche, surowe drewno warto pokryć specjalnym środkiem do podłóg. Olej do podłóg Bona nakłada się na suchą, czystą powierzchnię. Dzięki niemu podłoga zyskuje świetną barierę ochroną przed wilgocią oraz uszkodzeniami. Aby zmienić kolor podłogi można użyć oleju z barwnikiem i zyskać nowy wygląd podłogi. Olej zabezpieczy podłogę przed wnikaniem brudu w jej powierzchnię oraz przed zarysowaniami. Dzięki preparatowi podłoga będzie wyglądała świeżo i estetycznie przez długi czas. Specjalny olej można nakładać na wszystkie powierzchnie drewniane, zatem można nim pokryć np. blat stołu czy drewniane zabawki dziecięce. Preparat do podłóg nakłada się specjalnym wałkiem z krótkim włosiem lub pędzlem. O podłogę drewnianą należ dbać również na co dzień, używając odpowiednich środków do mycia oraz nakładki do mopa. Aby odnowić bardzo zniszczoną podłogę drewnianą, warto wykonać zabieg cyklinowania, czyli ścierania wierzchniej, uszkodzonej warstwy. Dzięki cyklinowaniu można wygładzić powierzchnię podłogi i tchnąć w nią nowe życie.

Producent ma w swojej ofercie również oleje do impregnowania podłóg tarasów drewnianych, dzięki którym drewno na tarasie nie napęcznieje, ani nie popęka pod wpływem warunków atmosferycznych. Należy pamiętać, by nie nakładać go od razu po położeniu podłogi, tylko należy odczekać kilka tygodni, aby powierzchnia nabrała odpowiedniej porowatości.