Jak zabezpieczyć komin przed niszczeniem?

 

Bardzo wiele osób posiadających własny dom boryka się z awariami przewodów kominowych, które ulegają częstym uszkodzeniom. Dzieje się tak na skutek używania niewłaściwego rodzaju opału oraz działania substancji powstających w procesie spalania. Jeśli chcemy uniknąć tego problemu w naszym domu to już na etapie budowy komina warto pomyśleć o zastosowaniu odpowiedniego jego zabezpieczenia.

Specjalny wkład, czyli wytrzymały kominowy

Rury kominoweGdy zastanawiamy się nad tym w jaki sposób zabezpieczyć nasz komin przed zbyt szybkim niszczeniem warto pomyśleć o tym aby został on wyposażony w specjalny wkład wykonany z blachy kwasoodpornej, która ochroni betonowe elementy komina przed działaniem szkodliwych dymów. Dostępne na rynku rury kominowe powinny zostać zamontowane do gotowego komina. Zajmują się tym specjalne firmy posiadające w tym zakresie bardzo duże doświadczenie dzięki, któremu takie prace są wykonywane w bardzo szybki sposób. Pracownicy wybranego przez nas przedsiębiorstwa po przyjęciu naszego zlecenia bardzo dokładnie obejrzą cały komin w naszym domu co pozwoli im na dokładne określenie jaki przekrój powinna mieć rura, która zostanie wpuszczona do jego wnętrza. Po wykonaniu niezbędnych pomiarów taki wkład zostanie wygięty z arkuszy blachy. Następnie przy pomocy odpowiedniego sprzętu zostanie zamontowany w kominie. Czas wykonania takich prac zależy od tego jakiej wysokości jest nasz komin a także od tego jaki jest jego przekrój. Cena takiej usługi nie jest zbyt wysoka gdyż ceny blachy są stosunkowo niskie.

Jak zatem widać zabezpieczenie komina przed jego zniszczeniem wymaga zastosowania odpowiednich elementów mających go chronić przed szkodliwym działaniem dymu. Opisane powyżej rozwiązanie sprawi, iż nasz komin zostanie odpowiednio zabezpieczony przed zniszczeniem.