Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Tyle mówi się obecnie o włamaniach do domów, mieszkań. Wydaje się, że dla złodzieja, mającego wprawę w tym fachu, otwarcie zamkniętych drzwi i wyniesienie całego Twojego dobytku, nie stanowi żadnego problemu. Fala włamań i kradzieży w wielu miastach jest obecnie zatrważająca, a policja kompletnie bezradna. Jak zatem przeciwdziałać takim sytuacjom? Jak poradzić sobie z niechcianymi gośćmi, którzy pozbawią nas całego dobytku?

Odpowiedzią na nasze udręki są właściwe bramy i ogrodzenia

bramy i ogrodzenia do domów z KrakowaOczywiście bramy i ogrodzenia nie załatwią problemu. Musimy poza tym zadbać o odpowiednie rolety, alarm przeciwwłamaniowy, a może i nawet kraty w niektórych pomieszczeniach. Do tego sami nie możemy dawać złodziejowi powodu do zainteresowania naszym domem czy mieszkaniem. Pamiętajmy zatem o zamykaniu drzwi na klucz, zamykaniu okien. Jeżeli gdzieś wyjeżdżamy, poprośmy sąsiadów by rzucili okiem na nasz dom i zwrócili uwagę na to, czy wokół domu nie kręci się ktoś podejrzany. Wracając jednak do bram i ogrodzeń – najlepszym rozwiązaniem są te automatyczne, na pilota. Z zewnątrz trudno je otworzyć ręcznie. Złodziej musiałby przechodzić przez płot. Przy bramach garażowych otworzenie takiej bramy jest już praktycznie niemożliwe. Jeżeli nie stać nas na taką bramę, to przynajmniej zadbajmy o to, by miała ona mocną kłódkę. Będzie to również trudniejsze do sforsowania zabezpieczenie niż zwyczajne zamknięcie czy zatrzask. Pamiętajmy też o właściwym materiale ogrodzenia. Na przykład bramy i ogrodzenia do domów z Krakowa są tylko i wyłącznie mosiężne, stalowe.

Dobra brama czy ogrodzenie oznacza nasz spokojny sen, ponieważ będziemy mieli dużo większą pewność, że żaden złodziej nie zdecyduje się na obrabowanie właśnie naszego domu. Wybierze ten, gdzie zabezpieczenia są mniejsze lub zwyczajnie dużo słabsze.