Jak zaaranżować szarą doniczkę ceramiczną

Dziś wiele wnętrz projektowanych jest wedle tzw. stylu skandynawskiego, który przyszedł do nas z Północy. Zakłada on proste formy, stonowane kolory i minimalistyczne dodatki. Do takiego stylu pasują wszelkie naturalne materiały, jak drewno, kamień czy prosta ceramika. Wyjątkiem są zaś rośliny, których często we współczesnych mieszkaniach jest dużo.

Szara doniczka ceramiczna –  na tak?

szare doniczki ceramiczneAranżując wnętrze w stylu skandynawskim, warto pomyśleć zawczasu o dodatkach. Ponieważ meble mają mieć proste formy, a na pierwszym miejscu jest jasność i przejrzystość mieszkania, muszą być one bardzo dobrze przemyślane. Nie mogą zdominować wnętrza, ale je wzbogacić. Jeśli planujemy duże, może nawet egzotyczne rośliny, doskonałym wyborem dla nich będą szare doniczki ceramiczne. Taka doniczka doskonale będzie pasowała do jasnej przestrzeni – szary jest naturalnym, dobrze grającym z innymi, kolorem. Jednocześnie nie przyćmi zieleni roślin. Warto postawić na ten kolor nawet w bardziej kolorowych wnętrzach – tych inspirowanych stylami lat 60. Ich charakterystyka to meble-jamniki, nietypowe formy, jaskrawy kolor. Tam szare doniczki lekko wyciszą wnętrze i nie będą dodawały niepotrzebnego chaosu. Z kolei w miejscach w stylu cottage czy wiejskim szara doniczka łatwo wtopi się w tło, będzie eleganckim dodatkiem do tych wnętrz skupiających się na ozdobnej formie, zdobieniach retro i intensywnych kolorach jak zieleń, błękit czy fiolet. 

Ceramiczna, szara doniczka jest więc dodatkiem skromnym, ale bardzo istotnym. pasuje do każdego wnętrza, dopasowuje się do stylów i nowoczesnych i tych z poprzednich dziesięcioleci. Jest dyskretna i nie tworzy chaosu wizualnego. Zawsze będzie eleganckim dodatkiem, który z łatwością zaaranżuje każdy w swojej domowej przestrzeni.