Jak wybrać dmuchańce na przyjęcie?

Wyprawiając urodziny dziecku chcemy postawić przede wszystkim na dobrą rozrywkę i zapewnienie mu niezapomnianych atrakcji. W związku z czym próbujemy znaleźć jak najbardziej wyszukane rozwiązania. Do niedawna luksusem było, jeżeli na przyjęcie wynajęto klauna. Obecnie jednak prym wśród urodzinowych atrakcji wiodą dmuchańce.

Dmuchańce powinny być odpowiednie do wieku

dmuchańceMam na myśli oczywiście wszelkiego rodzaju zamki dmuchane, suche baseny z piłeczkami, statki kołyszące zjeżdżalnie itp. Wydawać by się mogło, że z tej dziedziny możemy wybrać to co wydaje nam się najfajniejsze, najbardziej się podoba. Otóż nie drodzy rodzice. Chcąc zapewnić swoim pociechom bezpieczną zabawę musimy zwrócić uwagę na kilka niezbędnych czynników. Przede wszystkim czy dmuchany zamek ma ogrodzoną przestrzeń przeznaczoną do skakania, tak aby żadne dziecko z niego nie spało na ziemię., gdyż tylko w ten sposób możemy uniknąć tragedii, a także pozwolić dzieciom na pełne szaleństwo na dmuchanej trampolinie. Dodatkowo dmuchańce powinniśmy dostosować do wieku uczestników zabawy. Raczej gdy większość z nich stanowią trzylatki, niewskazane jest aby wybierać wysoką zjeżdżalnie. Nie wskazane będą również przeznaczone dla starszych dzieci dmuchane sumo, czy liny sprężające.

Warto także zwrócić uwagę na podłoże, czy guma w tym miejscu jest odpowiednio gruba lub ma jakieś dodatkowe zabezpieczenie, gdyż dmuchańce zwykle rozstawione są na zewnątrz w związku z czym łatwiej mogą ulec przebiciu. Oczywiście wybierając dmuchane zamki nie powinniśmy kierować się własnym gustem, pamiętajmy, że ma to być przede wszystkim rozrywka dla naszych dzieci.