Jak odizolować pomieszczenie chłodnicze na magazynie?

 

W pomieszczeniach chłodniczych musi zostać utrzymana odpowiednia temperatura, zatem by ją utrzymać, stosuje się specjalne kurtyny z pasów pcv, które są odporne na niskie temperatury i chronią przed stratami zimnego powietrza. Kurtyny pomagają również ograniczyć przeciągi.

Po co stosuje się kurtyny z pasów?

paski pcvMagazyny to miejsca, gdzie niezwykle często stosowane są specjalne paski pcv, które oddzielają od siebie pomieszczenia. Kurtyny z pasów pcv są solidne i zapewniają dobrą izolację termiczną. Nie dochodzi dzięki niej do intensywnej wymiany powietrza, zatem można utrzymać odpowiednią temperaturę w łatwiejszy sposób. Poza tym, kurtyny z pasów chronią pomieszczenie do przedostawania się do niego kurzu oraz brudu z zewnątrz. Kurtyna stanowi również świetną izolację dźwięków, zatem stosowana jest często, by stłumić dźwięki towarzyszące pracy maszyn. Pasy są wykonane z solidnego materiału, elastycznego i odpornego na uszkodzenia. Za sprawą poruszających się po magazynie wózków widłowych, ryzyko uszkodzenia kurtyny jest większe, zatem musi być bardzo solidna. Dzięki zaokrąglonym rogom pasów są one bezpieczne dla ludzi. Tego rodzaju izolacje używane są również w chłodniach czy w przetwórstwie spożywczym. Pasy są odporne na działanie skrajnych temperatur, zatem z powodzeniem znajdują swoje zastosowanie w chłodniach. Dzięki nim, ciepło nie przedostaje się do pomieszczenia, a zimne powietrze nie ucieka na zewnątrz.

Zastosowanie kurtyny z pasów pcv pomaga również zaoszczędzić na energii, dzięki ograniczeniu strat ciepła. Ponadto pasy dzięki swojej niskiej przepuszczalności promieni UV, chronią wzrok przed szkodliwymi promieniami. Dzięki różnorodności pasów można ja odpowiednio dobrać do wymogów klienta. Jeśli np. pasy mają być używane bardzo intensywnie, to zaleca się stosowania pasów żebrowanych, zamiast gładkich.