Jak nauczyć się medytacji?

Mogłoby się wydawać, że medytacja mindfulness jest banalnie prosta, bo w końcu chodzi w niej jedynie o to, aby skupić się na tym, co tu i teraz i nie zagłębiać się w myśli. Tymczasem każda osoba, która jest początkująca w tym temacie i spróbowała tej formy medytacji z pewnością doświadczyła wrażenia, jakby myśli jak na złość stały się jeszcze bardziej natarczywe. Jak pokonać tę barierę?

Świetny kurs medytacji online

kursy mindfulness onlineMedytacja mindfulness polega na tym, aby w danym momencie odwrócić naszą uwagę od myśli i tego, co dzieje się w naszej głowie i skupić się całkowicie na tym, co w danej chwili czujemy naszym ciałem, lub słyszymy. Być całym sobą tu i teraz, a nie w naszej przeszłości, analizowaniu tego, jak zachowały się różne osoby w naszym życiu, czy w lękach związanych z tym, co przyniesie jutro. Medytacja mindfulness sprawia, że uczymy się patrzeć na otaczający nas świat odbierając go dokładnie takim, jakim jest, a nie przez pryzmat naszego samopoczucia. Początku każdej medytacji, nawet tak prostej jak ta mogą sprawiać jednak trudności zwłaszcza tym osobom, które nigdy wcześniej nie relaksowały się w podobny sposób. Wówczas warto zapisać się na kursy mindfulness online które rozjaśnią nam cały temat i nauczą nas, jak sprawnie wchodzić całym sobą w stan medytacji. Nie mając nigdy wcześniej do czynienia z medytacją możemy się w trakcie niej zastanawiać, czy na pewno wszystko robimy tak, jak należy, a to właśnie odciąga nas od stanu w którym medytujemy ponieważ skupiamy się na myślach. Ucząc się medytować od profesjonalistów będziemy wiedzieli czego się spodziewać i jak korygować umysł na tej drodze.

Często podczas podejmowania pierwszych prób medytacji w naszej głowie zaczyna pojawiać się jeszcze więcej myśli od których ciężko nam odwrócić uwagę. To sprawia, że szybko możemy się zniechęcić, ale jest to jak najbardziej naturalny stan. Te myśli tam były jeszcze przed medytacją lecz po prostu teraz zdajemy sobie sprawę z ich istnienia. W takich momentach możemy je również poobserwować nie zagłębiając się w nie. Na tym także opierają się techniki medytacji i tego również nauczymy się na kursie.