Idealny strój kąpielowy

Lato bez wątpienia większości z nas lato kojarzy się kąpielami słonecznymi. To czas relaksu i odpoczynku, na który niejedna kobieta się przygotowuje już kilka miesięcy wcześniej. Przede wszystkim jest to związane z dbaniem o sylwetkę i doborze odpowiedniego kostiumu.

Zakup dopasowanego do figury kostiumu kąpielowego

strój tankiniModa plażowa jest tak samo ważna jak codzienna, dlatego też kobiety tak dużą wagę przywiązują do zakupu kostiumu. Przeważnie nie mają jednego, a kilka modeli, które różnią się fasonem. Najpopularniejsze są klasyczne bikini, ale taki strój może założyć głównie kobieta z idealną figurą, gdyż niewiele on zakrywa. Jak wiadomo, kobiety prawie zawsze mają jakieś kompleksy i chcą ukryć którąś część ciała, z której nie są zadowolone. Zatem stroje maskujące poszczególne mankamenty figury będą idealne dla większości pań. Jednym z ciekawszych modeli jest strój tankini, który składa się z dwóch części: majtek i koszulki, którą może mieć różną formę. W sprzedaży można spotkać tankini z obcisłą koszulką na ramiączkach, wiązaną na szyi czy też nieco luźniejszą ze ściągaczem u dołu. Tego typu stroje są polecane kobietą, które mają problematyczne okolice brzucha lub chcą ukryć brak wcięcia w tali. Jeżeli chodzi o materiał z jakiego jest kostium wykonany, to jest przeważnie jest to mieszanka elastycznych tkanin, które mogą stanowić kilka warstw. Góra tankini może mieć usztywniane miseczki lub też całkowicie miękkie bez zaznaczenia biustu. Przy wyborze kostiumu zawsze warto się się kierować fasonem, który będzie pasować do sylwetki.

Kupowanie stroju kąpielowego, który akurat jest modny, bez uwzględnienia swoje figury jest błędem. Nie każdy będzie dobrze wyglądać w różnych typach strojów kąpielowych, ponieważ są one szyte z myślą o konkretnych kształtach. Do tego liczy się jeszcze kolor i ewentualne nadruki na tkaninie.