Idealne naklejki na ścianę

Wielu rodziców w pokoju dziecięcym stosuje tapetę na ścianie jako element dekoracyjny. Jest to dobre rozwiązanie, jednakże wymaga wykonanie remontu. Znacznie prostsze jest naklejenie na ścianie odpowiedniej aplikacji.

Jak wyglądają naklejki na ścianie?

naklejki dziecięce na ścianęKażdy z nas zna naklejki ze swojego dzieciństwa, bo na potęgę naklejaliśmy je we wszystkie, możliwe miejsca. Znajdowały się w zeszytach, na szafkach, lodówkach czy meblach. Bynajmniej nie miały one zbyt dobrej jakości, ale świetnie się sprawdzały w zabawie kilkulatków. Naklejki można też naklejać na inne powierzchnie, ale muszą one być wykonane z odpowiedniego materiału. Naklejki dziecięce na ścianę są nadrukowane na specjalną, samoprzylepną folię PCV i mogą być płaskie lub wypukłe. Niektóre modele są wykonane z pianki, albo mają wewnątrz gąbkę, która tworzy efekt trójwymiarowy. Tego typu naklejki są najczęściej nanoszone na ściany w celu wykonania odpowiedniej dekoracji. Mogą to być litery tworzące konkretny napis, cyfry, obiekty takiej jak planety czy gwiazdy albo pojazdy. W sklepach papierniczych lub dziecięcych znajdziemy naklejki do stosowania na ścianę na arkuszach mierzących od dwudziestu paru centymetrów do nawet metra długości. Są bardzo łatwe w zastosowaniu, bo nanosi się je bezpośrednio na czystą i suchą powierzchnię. Trwałość takich naklejek jest bardzo wysoka, ponieważ są wodoodporne i mają mocny klej. Ciekawym pomysłem jest ułożenie z konkretnego kompletu naklejek, na wolnej ścianie  układu słonecznego lub poszczególnych gatunków zwierząt.

Przy ich naklejaniu na ścianę może rodzicom pomagać dziecko, ponieważ jest to bardzo prosta czynność. Cena naklejek dziecięcych do nanoszenia na ścianę zależy od producenta, modelu i wielkości oraz rodzaju poszczególnych elementów.