Halogeny z czujnikami ruchu

 

Oświetlenie terenu wokół domu staje się priorytetem wtedy, gdy już nie mamy ochoty nosić ze sobą wciąż latarki, celem doświetlenia sobie drogi, lub chcemy wiedzieć kto i kiedy kręci się wokół naszej posesji. Jeśli pora jest wieczorowa, lub nocna – to szczególnie przyda się takie doświetlenie.

Bezpieczeństwo halogenów z czujnikami ruchu

halogen led z czujnikiem ruchuWszyscy zapewne zgodzą się z tym, że takie doświetlenie terenu wokół budynku jest jak najbardziej bezpieczne. Jeśli mamy teren doświetlony, w razie „odwiedzin” jakiegoś intruza, możemy odpowiednio zareagować (powiadomić odpowiednie służby). Jeśli jednak nie mamy oświetlonego terenu, każdy z łatwością może podkraść się blisko domu. No, ale – ktoś powie, że przecież takie halogeny „biorą” dużo prądu. Więc siłą rzeczy nie bardzo opłaca się je zakładać. Same halogeny może tak. Jednak halogen led z czujnikiem ruchu – to już „inna historia”. Włączaj się tylko wtedy, gdy wykryje jakiś ruch. Czy to znaczy, że przez naszą posesję przeleci jakiś mały kotek, a nasze lampy się zapalą? Nie do końca, ponieważ takie lampy można ustawić na odpowiednią wysokość. Włączą się wtedy, gdy przejdzie ktoś „odpowiednio” wysoki. Jest to doskonała oszczędność nie tylko prądu, ale i samych lamp, ponieważ będą nam one służyły o wiele dłużej, niż zwykłe lampy. Warto więc zastanowić się nad tego typu technologią tym bardziej, że przecież wszyscy chcą dziś oszczędzać prąd, ponieważ jest on coraz droższy.

Halogeny z czujnikami ruchu to doskonałe narzędzie do oświetlenia terenu przydomowego, oraz ewentualnych intruzów. Nikt raczej nie podejdzie blisko, ponieważ taki halogen nagle się włączając, może go wystraszyć. Natomiast właściciel będzie czuł się bezpiecznie. Droga będzie oświetlona, a my przestaniemy się także potykać.