Grawerowanie laserowe na różnych powierzchniach

Grawer przy pomocy światła lasera to technika, która zawojowała rynek. Grawerowanie w ten sposób jest najszybsze, bardzo dokładne i odbywa się bezdotykowo. Wystarczy zaprogramować maszynę, umieścić w niej odpowiedni materiał, a potem laser pracuje już sam. Nie stanowi więc zagrożenia dla żadnego pracownika.

Do czego wykorzystać grawer laserowy?

grawerowanie laserem - łódźLaser jest narzędziem niezwykle precyzyjnym wykorzystywanym w bardzo wielu dziedzinach. Wiązka światła jest w stanie wycinać nawet najmniejsze detale i obrazy o bardzo małych szczegółach. Robi to czego nie jest w stanie dokonać ludzka ręka ani żadna inna technika. Gotowy materiał nie wymaga już wygładzania ani szlifowania ponieważ laser pozostawia wyjątkowo gładkie krawędzie w miejscu, w którym wycina dany wzór. Grawerowanie laserem – Łódź dzięki maszynie może trwać bez przerwy, 24 godziny na dobę. Maszyna jedynie wymaga zaprogramowania i wprowadzenia odpowiednich parametrów na panelu obsługowym. Potem w sposób taśmowy może odbywać się proces grawerowania. Jest to zatem proces bardzo szybki i wygodny, wyróżniający się niezawodnością i jakością grawerunku. Oprócz tego laser ma niezwykle dużą moc dzięki czemu można obrabiać praktycznie każdy materiał i bardzo małe elementy. Grawer laserowy jest najbardziej przydatny przy tworzeniu drobnych detali na przykład przy biżuterii. Często tylko laser jest w stanie wygrawerować stosowny napis na bardzo cienkiej obrączce.

Poza metalami szlachetnymi laser dobrze radzi sobie z bardziej miękkimi materiałami jak drewno czy plastik. Można grawerować na skórze naturalnej, papierze i gumie. Laser nie uszkadza również elementów ze szkła i porcelany. Jest więc bardzo uniwersalny i można dzięki niemu produkować emblematy na praktycznie każdym produkcie.