Gdzie używa się wózków platformowych ?

Niemalże w każdym niewielkim magazynie zachodzi potrzeba transportowania towarów. Zwłaszcza jeśli są to magazyny, z których towar bezpośrednio odbiera klient finalny. W takiej sytuacji używa się właśnie wózków platformowych, by zgromadzić na nich całe zamówienie przejeżdżając przez kolejne alejki magazynu.

Jakie zastosowanie mają wózki platformowe ?

wózki platformowe do magazynuWynalezienie wózka platformowego było dość przełomowym odkryciem dla przemysłu magazynowego. Znacznie usprawnił on prace magazynowe. Wszystkie wózki platformowe do magazynu mają płaską i wykonaną z jednolitego materiału część ładunkową. Ich obsługa jest banalnie prosta, wystarczy złapać za rękojeści i pchać wózek przed siebie. Te lepiej wyposażone posiadają nawet specjalne hamulce, które podnoszą poziom bezpieczeństwa na magazynie, gdyż zapobiegają one nieplanowanemu przemieszczeniu się wózka. Mogłoby to bowiem doprowadzić do różnego rodzaju uszkodzeń na magazynie. Niejednokrotnie wózki wyposaża się w specjalne gumowe zderzaki, aby nie niszczyć ich podczas zawadzenia nimi o naroża regałów, czy też inne wózki. Koła najczęściej wykonywane są z tworzywa sztucznego, które jest odporne zwłaszcza na przebicia i większość uszkodzeń mechanicznych. Specjalna guma, którą pokrywa się uchwyt służący do kierowania wózkiem, zapewnia ergonomiczność chwytu i dba  o komfort prowadzenia wózka.

Niewątpliwie ciężko byłoby radzić sobie przy pracach magazynowych nie posiadając odpowiedniego środka transportu, jakim jest wózek platformowy. Zapewnia on nieopisaną wygodę i komfort pracy, gdyż w przypadku zmęczenia możemy na nim usiąść i odpocząć. Można na nim przewozić również kilka rzeczy osobistych w specjalnie zaprojektowanym do tego celu miejscu. Kolor wózka to kwestia wyboru, bo dostępne są niemal wszystkie.