Gdzie może sprawdzić się szkło dekoracyjne?

W nowoczesnej architekturze wnętrz, coraz częściej możemy się spotkać z zastosowaniem szkła do dekoracji domu, a także przestrzeni publicznych. Dawniej szkło wykorzystywane było głównie jako element stolików kawowych czy jako balustrady, teraz ma jednak zupełnie nowe zastosowanie.

Gdzie można wykorzystać szkło dekoracyjne, żeby spełniało swoją rolę

panele szklanePrzede wszystkim szkło sprawdza się w nowoczesnych biurowcach. Szklane ściany działowe, nie tylko pozwalają na maksymalne oświetlenie pomieszczeń naturalnym światłem słonecznym, ale także na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Poza tym plusem jest to, że pomimo oddzielenia pracowników, wciąż mogą oni utrzymywać ze sobą kontakt wzrokowy co z pewnością ułatwi i usprawni im pracę. Poza tym na szklanych ścianach często umieszcza się matowy laminat z nazwą firmy lub nazwiskami pracowników, którzy pracują w danym biurze. Szkło laminowane idealnie sprawdza się również jako szkło do kuchni czy łazienki, a także budulec szklanych balustrad czy schodów. Panele szklane coraz częściej montuje się nad blatami w przestrzeni roboczej. Takie rozwiązanie nie tylko ma walory estetyczne, ale także praktyczne, gdyż szkło znacznie łatwiej jest wyczyścić z tłustych plam po żywności niż tapetę, fugę pomiędzy kafelkami ceramicznymi czy boazerię. Kolejnym pomieszczeniem gdzie można zastosować szkło dekoracyjne jest łazienka. Jest to idealna alternatywa dla osób lubujących się w fototapetach. Szkło z grafiką jest znacznie bardziej wytrzymałe i odporne na wilgoć. To co także odróżnia panele szklane od typowej fototapety jest fakt, że mamy możliwość zastosowania różnych warstw dekoracyjnych, poza zdjęciem czy grafiką, możemy także wykorzystać tkaninę lub wzór tapety.

Jak widać szkło jest bardzo uniwersalnym materiałem i może być materiałem dekoracyjnym w różnych pomieszczeń. Jest to zdecydowanie jedno z coraz popularniejszych rozwiązań z dziedziny nowoczesnej aranżacji wnętrz.”