Gdzie kupić olejki CBG?

Kannabigerol (CBG) to pierwotna substancja czynna konopi, która jest podstawowym czynnikiem umożliwiającym rozwijanie się tych roślin. Niestety, jej pozyskiwanie jest mocno ograniczone, gdyż utrzymuje się w roślinie tylko przez krótki czas.

Ile kosztują oleje z CBG?

olejki cbg 5W sklepach konopnych ciężko znaleźć wyroby, zawierające sam CBG, dlatego też, występuje on najczęściej w tak zwanych olejkach premium, w których znajdziemy pełne spektrum kannabinoidów. Dodać jednak trzeba iż to, że trudno znaleźć oleje z samym kannabigerolem, tak nie jest to niemożliwe. Kwestią jednak jest cena, a ta, w tym przypadku jest naprawdę wysoka, w związku z czym konsumenci raczej nie decydują się na ich zakup. Olejki CBG 5% czyli te o umiarkowanej zawartości tej substancji aktywnej, wykazują, niemal, takie same właściwości, jak oleje CBD. Oznacza to, że działają przeciwnowotworowo, przeciwbólowo, przeciwzapalnie, a także przeciwpsychotycznie. Pamiętajmy, że przyjmowanie tych produktów nie niesie z sobą żadnego zagrożenia, gdyż, jak dowodzą badania, nie powodują efektów ubocznych ani niepożądanych działań. Warto też dodać iż zawierają, jedynie, śladową ilość teterahydrokannabinolu (THC), który w konopiach odpowiada za działanie psychoaktywne. Olejki CBG 5% można kupić w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, z tą jednak różnicą, że w tych pierwszych jest o wiele taniej. Znajdziemy tam również większy wybór, co ma znaczenie zwłaszcza dla konsumentów regularnie przyjmujących czysty kannabigerol.

Warto zdecydować się na zakup oleju konopnego, zawierającego CBG, albowiem jest równie wartościowy kannabinoid, jak obecny już niemal we wszystkim CBD. Pamiętać trzeba iż olejki zawierające kannabigerol są nieco droższe, ale mieć na względzie należy iż jest to produkt premium.