Gdy remont balkonu jest niezbędny

Decydując się na remont domu trzeba pamiętać także o konieczności renowacji balkonu, który podczas eksploatacji ulega uszkodzeniom. Zmieniające się warunki atmosferyczne, mają szkodliwe działanie na powierzchnię betonu i płytek ceramicznych a także ścian.

Po co stosować profile okapowe na balkon?

profile okapowe na balkonPrace mające na celu uszczelnienie balkonu wiążą się z czynnościami takimi jak obróbki blacharskie balkonów. Profesjonaliści wiedzą, że, polega to na pracach stricte blacharskich, ponieważ elementy składające się na obróbki blacharskie balkonów wykonane są z blachy. Najczęściej okapniki balkonowe montowane są w zaprawie uszczelniającej, jednak zaprawa nie stanowi dostatecznego zabezpieczenia przed wilgocią. Aby balkony spełniały również rolę estetyczną należy zabezpieczyć je w sprawdzone profile okapowe na balkon, które zapobiegną przemakaniu ścian oraz penetrowaniu wody pod płytki znajdujące się na powierzchni balkonu. Ponadto ważną zaletą, jaką posiadają profile okapowe na balkon jest odporność na korozje, dzięki czemu elementy te nie rdzewieją. Wykonane z aluminium profile balkonowe przedłużają użyteczność balkonu oraz stanowią efekt wykończeniowy. Istotne jest również to, że można nabyć profile balkonowe dopasowane do każdego kształtu balkonu, ponieważ niektórzy użytkownicy preferują zaokrąglone wzory i mogą bez problemu spełnić swoje upodobania. Wilgoć powstająca wskutek padających deszczów, dostaje się do betonu i płytek ceramicznych poprzez pęknięcia, dlatego tak istotne jest wykonanie balkonu z trwałych materiałów, zabezpieczonych przez hydrofobizacją betonu. Uszczelnienie balkonu można przeprowadzić poprzez zastosowanie powłoki żywicznej na powierzchni betonu lub położenie płytek np. gresu mrozoodpornego. Właściciele domów i mieszkań muszą pamiętać, że remont balkonu to zapewnienie im oraz ich rodzinom bezpieczeństwa.

 

Nie można pozostawiać uszkodzonych powierzchni betonowych, skorodowanych blach balkonów, ponieważ powstaje ryzyko odpadania elementów oraz naruszenia konstrukcji balkonu. Wilgoć przenikająca w ściany budynku, prowadzi do zagrzybienia pomieszczeń, skutkiem, czego jest wystąpienie chorób alergicznych wśród ludzi.