Efekt passe partout

Używanie białego tła służy nie tylko do dekoracji obrazu ale także do ochrony cennych dzieł. Zapewnia kojącą ramkę dla obrazu. Obsługuje ekspresję obrazu. Sprawia, że ​​szczegóły są wyraźniejsze. Obsługuje wrażenie przestronności optycznej. Zwiększa wartość i wrażenie prezentacji. Dodaje głębi obrazowi, gdy używany jest wielowarstwowy karton passe-partout. Biała oprawa obrazu oferuje wiele kreatywnych i indywidualnych wariantów kadrowania dostosowanych do motywu i nastroju.

Zalety białego tła pomiędzy obrazem

passe partoutWszelkie zdjęcia w ramce za szkłem nie powinny stykać się ze szkłem. Szkło zapobiega ulatnianiu się wilgoci. Szkło zapobiega ulatnianiu się wilgoci, ciepło jest przenoszone bezpośrednio na obraz, szkło staje się lepkie Bezpośrednią konsekwencją może być utrata obrazu w przypadku stłuczenia szkła, co jest wyraźnie niepożądaną sytuacją. Dlatego zawsze stosuj passe partout, aby zapobiec bezpośredniemu kontaktowi obrazów ze szkłem. Można to również osiągnąć na inne sposoby. Obraz można również wykadrować bez zastosowania białego tła wokół obrazu. Dość częstym błędem jest to, że klient ze względu na oszczędność kosztów decyduje się nie stosować dodatkowego elementu białego tła. Nie stosuje innych elementów uniemożliwiających bezpośredni kontakt oprawionego obrazu ze szkłem. Taka oszczędność z czasem może spowodować, że obraz pod wpływem ciepła, wilgoci i bezpośredniego światła słonecznego przylgnie do szkła. W przypadku stłuczenia szkła obraz zostanie utracony lub, że koszty „oszczędności” obrazu znacznie przekracza koszt białego tła wokół obrazu.

Kwestia użycia przekładki do oddzielenia pastelowego obrazu od oszklenia stała się bardziej istotna w miarę ewolucji trendów kadrowania od tradycyjnej matowej prezentacji kawałków pod szkłem do malowania na płótnie prostej listwy. Podczas gdy stosowanie przekładek bywa niewątpliwie przedmiotem kontrowersji w pastelowych oprawach, zastosowanie historycznej metody jest zawsze dobrym pomysłem. Ponadto fajnie jest powiedzieć, że grafika jest oprawiona w tradycyjny sposób.