Dźwig używany na placach budowy

 

Dzięki temu, że technologia rozwija się tak szybko, to praca fizyczna stała się dużo lżejsza, niż była jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie pracując fizycznie nie musimy wykonywać tylu prac ręcznie, ponieważ część z nich została przejęta przez maszyny. Dzięki maszynom prace budowlane są dużo łatwiejsze, niż były kiedyś.

Mały dźwig budowlany

mini dzwigiJednym z urządzeń, które sprawiły, że praca na budowie stała się dużo łatwiejsza, to mini dzwigi. Małe dźwigi budowlane, to urządzenia, które pozwalają na dużo łatwiejsze przenoszenie stosunkowo duże ciężary. Dźwig porusza się na gąsienicach, dzięki temu wjedzie dosłownie wszędzie. Z racji swojej małej wagi, nie ma obaw o to, że coś zniszczy przejeżdżając po tym. Małe dźwigi budowlane ważę poniżej tony, a ich udźwig to około pół tony, co jest wystarczające, chociażby do przenoszenia palet z pustakami. Ramię dźwigu sterowane jest z kabiny, a unoszone i opuszczane przy pomocy siłowników. Jednostką napędową całego dźwigu jest silnik spalinowy o dość dużej mocy. Cały dźwig jest wykonany w całości z dobrej klasy materiałów, dzięki temu jest niezwykle wytrzymały, więc bez obaw możemy używać go w najtrudniejszych warunkach. Jeśli będziemy przeprowadzać regularnie sprawdzanie stanu technicznego i na bieżąco wymieniać części eksploatacyjne, to dźwig wytrzyma bez najmniejszych problemów kilka, a nawet kilkanaście lat ciągłej pracy. Warto rozważyć zakup takiego dźwigu, ponieważ zwiększy on znacznie efektywność naszej firmy.

Popularność dźwigów budowlanych małych rozmiarów jest coraz większa, stąd też dużo większa dostępność takich urządzeń budowlanych. Chcąc kupić taki mały dźwig, nie musimy go sprowadzać z zagranicy, możemy nabyć taki dźwig u polskich dystrybutorów, co jest dużo łatwiejsze i pozwala sporo zaoszczędzić.