Doskonałe letnie zajecia dla dzieci na terenie Gdyni

Około pięciu lat temu skończyłam studia pedagogiczne i miałam to szczęście, że praktycznie od razu znalazłam pracę w jednej ze szkół podstawowych i mogłam rozpocząć pracę. Akurat w te wakacje nie miałam żadnych sprecyzowanych planów, a że wielkimi krokami zbliżały się półkolonie letnie na terenie Gdyni organizowane przez naszą szkołę zgłosiłam się do pomocy.

Półkolonie nad morzem, które wypełnią wolny czas

półkolonie letnie na terenie GdyniGeneralnie cała logistyka takiego przedsięwzięcia nie jest prostą sprawą. Najpierw trzeba dokładnie się zastanowić, jakiego rodzaju atrakcje chcemy zapewnić dzieciakom, co samo w sobie jest sporym wyzwaniem. Wiadomo- trafią do nas różne kategorie wiekowe, więc trzeba to jakoś rozsądnie podzielić, żeby młodsi mogli czynnie uczestniczyć w zabawach, a ci starsi się nie nudzili. Sporą zaletą tego, że półkolonie letnie na terenie Gdyni odbywają się w nadmorskiej miejscowości jest fakt, że przy sprzyjających warunkach pogodowych możemy spokojnie udać się na plaże, co zawsze jest dobrą alternatywą. Można wykąpać się w morzu, budować zamki z piasku, grać w piłkę- dokładnie kto co lubi i woli. Wprawdzie wychowawca może mieć spory problem z upilnowaniem większej gromadki, ale gdy dzieci ubiorą na przykład takie same czapeczki z daszkiem to o wiele łatwiej je odnaleźć. Oprócz wypraw nad morze zaplanowaliśmy wyjścia do kina, zawody sportowe na pobliskich obiektach sportowych, leśną grę w podchody i wiele innych.  

Innymi słowy; koncepcja jest taka, by dzieciaki spędziły aktywnie czas, przebywając na powietrzu. Wiele z nich po powrocie z półkolonii do domu od razu zasiada przed komputerem, co nie jest dobre ani dla ich rozwoju, ani dla zdrowia, także wcześniejsze przebywanie na świeżym powietrzu rekompensuje ten czas przed ekranem.