Czy warto zamówić firanki na wymiar

Dekorowanie mieszkania to nie tylko przyjemność, ale też duże wyzwanie. Jak sprawić aby nasze wnętrze było ciekawe, ładne i przytulne? Nie zapomnij o dobrze dopasowanych firankach. To właśnie one mają duże znaczenie w tworzeniu nastroju.

Zastanów się nad firankami na wymiar

firanki na wymiarW przypadku dekoracji okien do wyboru mamy bardzo szeroką ofertę firan, zasłon, paneli czy rolet. Najprościej jest kupić gotowe firanki, jednak mają one z góry narzucone wymiary, które często nie pasują do naszego okna. Również trudno tu o indywidualizm – są to zazwyczaj wyroby produkowane masowo, które znajdziemy w popularnych sieciówkach. Innym rozwiązaniem jest zakup firanek sprzedawanych na metry. Ich wadą jest jednak brak odpowiedniego wykończenia. Najlepszym rozwiązaniem, które zawsze wygląda elegancko są firanki na wymiar. Dopasowane indywidualnie do naszego okna, doskonale podkreślą wnętrze i sprawią wrażenie spójnej całości. Takie firanki jak i pasujące do nich wymiarem i stylem zasłony możemy uszyć samodzielnie. Jednak nie każdy ma tyle czasu, talentu i doświadczenia, żeby poradzić sobie z takim wyzwaniem. Dlatego jeśli nie czujesz się na siłach, lepiej powierzyć to zadanie specjalistom. Wprawdzie jest to opcja nieco droższa niż zakup gotowych firan czy uszycie zasłon, ale warta zachodu. Firmy profesjonalnie szyjące dekoracje okien mogą doradzić najlepiej sprawdzające się rozwiązania. Wiele z nich oferuje możliwość przygotowania kilku projektów, z których wybierzemy ten spełniający nasze potrzeby. 

Firanki na wymiar to najlepszy sposób na oryginalne i niepowtarzalne ozdobienie okna. Nie tylko będą idealnie pasować do rozmiarów naszego okna i otaczającej go ściany, ale również możemy je dobrać indywidualnie do stylu i kolorystyki całego pokoju.