Czy warto foliować etykiety?

Jeżeli produkujemy jakiegoś rodzaju produkt, który chcemy później sprzedać, ciężko nam będzie obyć się bez odpowiednich etykiet. Gdy chcemy, aby nasz produkt był dobrze zareklamowany i wyeksponowany na półce sklepowej, warto zadbać także o to, aby jego etykieta była trwała i wytrzymała. Możemy zrobić to na przykład poprzez foliowanie.

Przyjrzyjmy się foliowaniu etykiet

foliowanie gdańskCzym jest proces foliowania? Polega on na nałożeniu na wydrukowane etykiety warstwy przezroczystej folii ochronnej. Przypomina to znane wszystkim laminowanie, jednak odbywa się w skali przemysłowej. Dzięki temu procesowi nasze wydruki są wytrzymalsze na uszkodzenia mechaniczne. Niepokryty warstwą ochronną druk łatwo ulega uszkodzeniu w wyniku rożnego rodzaju otarć. Łatwo o nie szczególnie w transporcie. Zastosowanie foliowania zapobiega powstawaniu otarć i zacieraniu się informacji zawartych na etykiecie. Dodatkowo jest to proces niedrogi, który znacznie poprawi też walory estetyczne naszej etykiety. Możemy zastosować foliowanie zarówno folią błyszczącą jak i matową, co dodatkowo uatrakcyjni nasz produkt. Jeżeli spodziewamy się, że może on być narażony na zbyt długie wystawienie na promienie ultrafioletowe, a przez to etykieta wyblaknie, zastosowanie odpowiedniej folii ochronnej rozwiąże także ten problem. Jeżeli chcemy zlecić foliowanie Gdańsk to doskonałe miejsce, aby znaleźć wykonawcę takich usług.

Dbając o etykiety naszych produktów, dbamy także o ich regularną i szybką sprzedaż. Produkt atrakcyjny wizualnie ma o wiele większą szansę, żeby się sprzedać, niż taki, który nie przyciąga oka lub wygląda na oznakowany niedbale. Warto więc foliować etykiety i zlecać to zadanie firmom, które zajmują się tym codziennie. Dzięki temu mamy gwarancję, że usługa zostanie wykonana dobrze.