Czy przydadzą nam się rowery elektryczne?

Z moim chłopakiem chcielibyśmy zacząć jeździć na wycieczki rowerowe. Nie mamy jednak niestety wprawy. Ja nie jeździłam na rowerze właściwie od dziecka, a on też nie jest jakimś sportowcem. W związku z tym obawiamy się sprawiać sobie zwykłe rowery, bo może się okazać, że wcale nie będziemy z nich tak często korzystać.

Rowery elektryczne – czy to będzie dobre rozwiązanie?

rowery elektryczneMimo wszystko jednak chcielibyśmy wprowadzić wycieczki do tygodniowego rozkładu zajęć. Zaczęłam się więc zastanawiać czy może rowery elektryczne nie byłyby lepszym dla nas rozwiązaniem. Wiem, że dzięki nim można się przemieszczać znacznie szybciej i nie jest to aż tak bardzo męczące jak jeżdżenie zwykłymi rowerami. Moglibyśmy więc znaleźć w tym coś dla siebie. Myślę, że na jazdę po prostej drodze taki rower elektryczny byłby jak znalazł. Nie wiem jednak jak by się sprawdził na nieco bardziej górzystym terenie, bo wiem, że jest on dość ciężki. Czy dalibyśmy radę w razie czego jakoś się przetransportować? Ponoć rowery focus dają radę, ale nie mam dobrego potwierdzenia tej opinii. Wyczytałam to gdzieś w internecie. Na pewno jednak będę chciała sama się dowiedzieć, jak to jest. Moja koleżanka mówiła mi ostatnio, że ma taki rower, więc może po prostu poproszę ją o to, aby dała mi się przejechać. Jeśli okaże się, że jazda jest wygodna i daję sobie na nim radę, będę już miała większe podstawy do tego, żeby sobie taki rower kupić.

Mój chłopak wtedy też na pewno taki rower elektryczny sobie kupi. On już nie może się doczekać naszych wspólnych i dalekich wycieczek. Najpierw musimy jednak zacząć w ogóle jeździć, a potem można myśleć o jakichś dalszych dystansach.