Czy dofinansowania unijne dla małych firm się opłacają?

Od czasu kiedy wstąpiliśmy do unii europejskiej, nieustannie pojawiają się pytania, czy takie działanie nam się opłacało. Z jednej strony mamy bowiem wszelkiego rodzaju dofinansowania i dotacje, ale z drugiej wiele regulacji i nowych przepisów.

Dofinansowania unijne dla małych firm są doceniane

dofinansowania unijne dla firmWłaśnie dlatego zdania wielu ekspertów są aż tak podzielone.Oczywiste jest to, że dofinansowania z unii bardzo pozytywnie wpływają naszą gospodarkę. Szczególnie na poziomie regionalnym, da się łatwo zauważyć jak rozwijają się, dzięki nim, średnie i małe firmy. Umożliwiają one bowiem przedsiębiorcom, zakup niezbędnego sprzętu do prowadzenia takiej działalności. Jak wiadomo, dzięki temu mogą oferować swoje usługi o wiele taniej i szybciej. Przekłada się to w dalszym etapie na zmniejszenie bezrobocia, ponieważ otwierają się nowe miejsca pracy. Rozwijająca się firma potrzebuje bowiem nowych pracowników aby nadążyć z wykonywaniem wszystkich zleceń. Nic więc dziwnego, że dofinansowania unijne dla małych firm są tak cenione. Oczywiście ich wartości nikt nie bagatelizuje, ponieważ często na własne oczy można zobaczyć ich efekty. Jednak niektórzy twierdzą, że dotacje unijne dla małych firm to nie wszystko. Bardzo dobrze bowiem, że otwierają się nowe firmy, a małe się rozwijają. Jednak już istniejące cierpią, z powodu wielu regulacji gospodarczych, które zostały nałożone przez unie europejską. Praktycznie wszyscy wiedzą jak napisać projekt o dofinansowanie, jednak mało kto rozumie, jak bardzo szkodzą nam unijne przepisy. Uderzają one bowiem w naszą gospodarkę tytoniową, alkoholową czy nawet rolniczą.

Jak wiadomo w tych wszystkich branżach polska jest przodownikiem na unię europejską. U nas bowiem są wielkie zakłady tytoniowe, które zaopatrują znaczną część europy w tego typu produkty. Wiele osób więc myśli, że bez unii poradzilibyśmy sobie lepiej.