Charakterystyka kuchni rustykalnej

Meble rustykalne kojarzą się ze spokojem i przytulnością. Mają w sobie elementy drewniane, a to często przypomina wiejskie chaty i kontakt z naturą. Urządzenie kuchni w stylu rustykalnym jest dobrym pomysłem, jeśli chcemy czuć się tam dobrze i pozwolić sobie na relaks.

Jakie elementy posiada kuchnia w stylu rustykalnym?

meble postarzane kuchennePrzygotowywanie posiłków jest dla wielu osób nie tylko codzienną czynnością, ale także i relaksem. Nic więc dziwnego, że chcą, by ich kuchnia była urządzona w stylu, który daje poczucie przytulności i spokoju, dzięki swoim jasnym barwom i obecnemu tam drewnu. Chcąc urządzić kuchnię, warto zacząć od mebli. W stylu rustykalnym świetnie sprawdzą się meble postarzane kuchenne, które stylizowane będą na meble naszych babć lub te z górskich chat. Są zwykle w jasnym kolorze i mają przetarcia. Ich blat wykonany jest z prawdziwego drewna, dzięki czemu meble wyglądają naturalnie i nadają przytulności. Klamki zazwyczaj są dobrze widoczne i wyróżniają się na tle jasnych barw. Zdarza się, że górne szafki mają przeszklone elementy lub są w kolorze blatu. Urządzenie takiej kuchni jest niezwykle proste. Wystarczy dodać drewniane dodatki i postawić gdzieś rośliny, które sprawią, że kuchnia będzie wyglądać naturalniej i schludniej. Sprzęty kuchenne również powinny być jasne, by uniknąć niepotrzebnego odwracania uwagi od mebli kuchennych, które mają stać się głównym centrum zainteresowania. Jeśli mamy miejsce w kuchni, świetnym rozwiązaniem będzie wyspa, dzięki której zyskamy przestrzeń do przesiadywania w kuchni. 

Urządzając kuchnię, warto zadbać by była nie tylko sercem domu, ale również dopasowana do innych pomieszczeń w naszym domu. Jeśli lubimy jasne przestrzenie z drewnianymi elementami, kuchnia w stylu rustykalnym będzie doskonałym wyborem. A możliwość doboru tylu dodatków sprawi, że będzie niepowtarzalna.