Ceny zdjęć ślubnych

Ceny usług ślubnych są bardzo zróżnicowane w zależności od wielu różnych czynników. Wycinkiem branży, w przypadku którego te różnice są szczególnie widoczne jest fotografia ślubna oraz wynajem sal.

Tani fotograf ślubny to nie zawsze dobry wybór

fotograf ślubnyW tej chwili skupimy się właśnie na tym pierwszym zagadnieniu. Jak wiadomo każdy tani fotograf ślubny może zażądać innej stawki godzinowej lub za całe zlecenie. Warto o tym pamiętać przy poszukiwaniu zleceniobiorcy w swojej okolicy. Nie mniej jednak ogólny poziom cen jest uzależniony właśnie od lokalizacji i warunków lokalnych lub regionalnych. W rynkach, na których popyt na tego typu usługi jest wysoka, a podaż generowana przez firmy jest znacznie mniejsza należy oczekiwać, że ceny będą stosunkowo wysokie. Jest to szczególnie widoczne w przypadku największych skupisk ludzkich, czyli ośrodków miejskich takich jak Wrocław czy aglomeracja śląska. Porównując średnią oczekiwaną stawkę występująca na tych rynkach ze średnią oczekiwaną stawką z mniejszych miast w Polsce ta spora różnica rzuca się w oczy. Oprócz miejsca liczy się również czas. Chodzi tutaj przede wszystkim o to kiedy te zdjęcia ślubne mają zostać wykonane. Jeżeli termin naszego ślubu został wyznaczony na szczyt sezonu to może mieć to bezpośrednie przełożenie na zauważalny wzrost stawek oczekiwanych przez fotografów. W porównaniu ze szczytem sezonu, w jego schyłkowej i początkowej fazie poziom cen prezentuje się nieco korzystniej z punktu widzenia klienta końcowego. Warto bowiem wziąć to pod uwagę. Oczywiście ceny usług fotograficznych nie są i nie mogą być jedyną determinantą uwzględnianą przy wyborze konkretnego terminu, ale z pewnością będzie to jeden z istotnych elementów.

Przedstawione wyżej czynniki mają charakter nadrzędny, ale oczywiście nie tylko one wpływają na ceny zdjęć ślubnych. Istotna jest chociażby marka danego fotografa, którego nazwisko jest rozpoznawalne na danym rynku.