Budowa solidnych konstrukcji morskich

Projekt nawodnej instalacji badawczej przypominał plan bazy morskiej ze znanej gry akcji niż faktyczny plan obiektu mającego przejść do użytku. Byliśmy jednak zdeterminowani by owy projekt zakończyć, zwłaszcza że niedawno udało nam się zakupić wyłączoną z użytku platformę wiertniczą, która idealnie nadawała się do potrzeb badań.

Przebudowa konstrukcji platform morskich

konstrukcje offshorowe na platformyPlatforma musiała być jednak gruntownie przebudowana, a instalacja roponośna usunięta, by można było bezpiecznie i wygodnie zacząć właściwą pracę. Znalezienie firmy która wykonuje konstrukcje morskie nie było szczególnie trudne, gdyż wiele dużych firm zajmuje się tworzeniem platform morskich, w całości lub też wyłącznie elementów do nich, oraz przebudową takowych w razie potrzeby. Firma z którą nawiązaliśmy niedawno współpracę wykonywała konstrukcje offshorowe na platformy jeszcze na lądzie, i transportowała je po wykonaniu na miejsce docelowe na statkach transportowych. Jest to dość niestandardowy sposób wykonania części konstrukcji do platform dalekomorskich, aczkolwiek jest on zdecydowanie bezpieczniejszy niż budowa konstrukcji na miejscu, zwłaszcza biorąc pod uwagę bardzo trudne warunki na morzu. Przebudowa obiektu morskiego jest łatwiejsza i szybsza niż tworzenie go od nowa, dlatego też koszty takiego zadania nie są wcale tak wysokie jak można by się spodziewać.

Firma morska, która wykonuje stalowe konstrukcje do platform przyjmuje zlecenia na niemal wszystkie części owych konstrukcji, oraz dowolne ich przerobienie w taki sposób, by mogły spełniać nowe zadanie. Prace wymagają użycia statków, wyposażonych w dźwigi, wysięgniki i platformy, które zastępują żurawie i rusztowania używane na lądzie, aczkolwiek dla doświadczonych załóg nie jest to utrudnienie.