Bezprzewodowa kamera obrotowa

Nie wszystkie obiekty mogły być wyposażone w standardowy system monitorowania wizyjnego. W wielu przypadkach konstrukcja budynku utrudniała lub wręcz uniemożliwiała instalację urządzeń monitorowania, a niejednokrotnie były one potrzebne również na imprezach masowych na wolnym powietrzu, gdzie nie było możliwości stworzenia solidnej infrastruktury.

Zdalnie sterowane kamery monitoringu

kamera ip zewnętrzna wifiUrządzeniami które całkowicie rozwiązywały problem niemożliwości instalacji systemu monitorowania były zdalne kamery, połączone z jednostką centralną za pomocą łącza wifi. Standardowa kamera ip zewnętrzna wifi nie różniła się od przewodowych odmian jakością obrazu czy szybkością działania, gdyż urządzenia obrotowe, jakie najczęściej używane były w bezprzewodowych instalacjach monitorowania, były bez wyjątku sprzętem nowej generacji, posiadającym znacznie wyższe rozdzielczości i precyzję pracy. Kamery te posiadały niewątpliwie dużą zaletę możliwości instalacji w dowolnie wybranym miejscu w obszarze chronionym, a ich jedynym wymaganiem była konieczność pozostawania w zasięgu działania sieci wifi. Nie było to problemem w przypadku utworzenia stacjonarnego centrum monitorowania, aczkolwiek wymagało wyznaczenia stref ochrony gdy owe centrum wyznaczone było w pojeździe. Niemal wszystkie odmiany kamer były całkowicie bezprzewodowe, nie potrzebując zarówno podłączenia do jednostki centralnej jak i do źródła zasilania, pozwalając na znacznie dokładniejsze usytuowanie na chronionym terenie.

Posiadały bowiem własne akumulatory, umożliwiające ciągłą pracę przed dwanaście godzin bez spadku szybkości działania. Owe akumulatory mogły być wymienione błyskawicznie w razie potrzeby, a ładowane były za pomocą stacji dokujących, obsługujących jednocześnie do dziesięciu sztuk akumulatorów.