Antywłamaniowa kłódka ze stali

W sklepach z wyposażeniem bezpieczeństwa można dostać nie tylko zamki antywłamaniowe, ale również i kłódki. Takowe są bowiem często poszukiwane przez właścicieli obiektów, i wykorzystywane do zabezpieczenia bram awaryjnych, wyjść pożarowych czy każdego innego przejścia, nie wyposażonego w normalny zamek.

Kłódki z zabezpieczeniem antywłamaniowym

kłódki antywłamanioweNiektóre kłódki, jakie mają służyć do zamykania wyjść ewakuacyjnych czy pomieszczeń użytkowych, mogą należeć do obiektowego systemu master key, i posiadać zamek który można otworzyć za pomocą klucza dostępowego. W takim systemie utrzymane są niemal każde kłódki antywłamaniowe, gdyż umożliwia on błyskawiczne otwarcie kłódki przez osoby upoważnione. Inny rodzaj kłódek antywłamaniowych nie wykorzystuje klucza w ogóle, a zamiast niego jest wyposażony w zamki szyfrowe, identyczne jak te które stosowane są w blokadach rowerowych. Te kłódki są mniej wygodne niż warianty otwierane na klucz, aczkolwiek należą do najskuteczniejszych zabezpieczeń, nie posiadając zamka który mógłby zostać otwarty przez osoby z wiedzą ślusarską i odpowiednimi narzędziami. Antywłamaniowe kłódki odróżniają się od zwykłych nie tylko sposobem zamknięcia, ale również materiałem z jakiego zostały wykonane. Niektóre rodzaje kłódek tworzone są z najtwardszych stopów stali, niemal niemożliwych do uszkodzenia za pomocą narzędzi ręcznych. Mogą one również posiadać sygnalizację dźwiękową, włączającą się podczas próby usunięcia kłódki bez klucza.

Najtrwalsze, i najbardziej masywne kłódki, natomiast, wykonane są ze stopu tytanowego, nie tylko niepodatnego na uszkodzenia, ale również ogniotrwałego i chemioodpornego. Takie kłódki służą wyłącznie tam, gdzie wymagane jest najpewniejsze zabezpieczenie konkretnego przejścia czy drzwi, tymczasowo lub też na stałe.